משרד המשפטים מבהיר: "אין החלטה בתיק ליברמן"

בהודעה שנשלחה הבוקר, מבהירים במשרד כי חרף הפרסומים השונים, היועמ"ש עדיין לא גיבש עמדתו האם להגיש כתב אישום נגד שר החוץ. "כל פרסום הוא באחריות המפרסם בלבד", נמסר

מערכת וואלה! חדשות

משרד המשפטים דחה הבוקר (שישי) את הפרסומים לפיהם היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, גיבש את עמדתו לגבי חקירת שר החוץ, אביגדור ליברמן. בהבהרה שנשלחה מהמשרד, נמסר כי וינשטיין עדיין לא החליט מה המלצתו בתיק ליברמן, וכי הדיונים בנושא נמשכים. "כשתתקבל החלטה תפורסם הודעה מסודרת. עד אז כל פרסום הוא באחריותו של המפרסם בלבד", נכתב בהודעה.

ההבהרה מגיעה על רקע דיווח מאמש בערוץ 2 לפיו וינשטיין צפוי להודיע בימים הקרובים האם יוגש כתב אישום נגד שר החוץ אביגדור ליברמן. עוד דווח, כי לדברי בכירים בפרקליטות אין די ראיות להאשים את ליברמן בעבירת שוחד, עם זאת, יש די ראיות להעמיד את ליברמן לדין בגין עבירות פחותות כמו הלבנת הון וקבלת דבר במרמה.

באוגוסט 2009 המליצה המשטרה להעמיד לדין את ליברמן בעבירות חמורות של לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון, הטרדת עד ושיבוש מהלכי משפט.

לאחר שהחומרים הועברו לפרקליטות, החליטה המחלקה הכלכלית בפרקליטות, בחוות דעת שהגישה לפרקליט המדינה, לאמץ את עיקרי המלצות המשטרה ולהעמיד את ליברמן לדין, גם בעבירת שוחד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully