השר איתן: "ליברמן משסה את חלקי העם זה בזה"

איתן השיב למתקפה של שר החוץ על שרי הליכוד ואמר כי הוא "הביא אפס הישגים", ואף הציע לו ש"יסיק מסקנות וינסה את יכולתו בתחומים אחרים"

מערכת וואלה! חדשות

האם "הליכוד" ו"ישראל ביתנו" עומדות בפני משבר קואליציוני אמיתי? השר מיכאל איתן הגיב היום (שלישי) בחריפות, במהלך סיור שערך באריאל ובמסגרת מפגש עם פעילי ליכוד, לדבריו של שר החוץ אביגדור ליברמן, שטען אתמול כי חלק משרי הליכוד "מתקרנפים" כאשר התנגדו להצעה לחקור את ארגוני זכויות האדם.

לאחר שאמש ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם ליברמן ואמר לו כי הוא דוחה לחלוטין את דבריו ביחס לבכירים בליכוד המשיך היום איתן במתקפה על שר החוץ ואמר כי עד כה הוא הביא אפס הישגים ואף קרא לו "להסיק את המסקנות". נתניהו אמר לליברמן כי "הליכוד היא מפלגה דמוקרטית ופלורליסטית ולא דיקטטורה של דעה אחת".

איתן הוסיף כי "לצערנו אין אף מדינה אחת בעולם שתומכת במדיניות ההתיישבות של מדינת ישראל ביהודה ושומרון. בשנים האחרונות ההתנגדות למדיניות הישראלית בזירה הבינלאומית גוברת, אנו בתהליך של בידוד בינלאומי והפלסטינים זוכים לאוזן קשבת ולתמיכה בינלאומית הולכת וגוברת". איתן ציין כי "מדינות מכירות חד צדדית במדינה פלסטינית ודיפלומטים מתריעים כי ארגונים בינלאומיים ובראשם האו"ם עלולים לקבל החלטות שיפגעו בישראל. מצבנו בזירה הבינלאומית לא היה גרוע יותר".

בשלב זה עבר איתן למתקפה אישית כנגד שר החוץ ואמר כי "לצערי הרב, הגורמים המופקדים על התחום הזה, מי שהיו אמורים לגבש תוכניות לבלימת תהליך הבידוד ושיפור מעמדה של ישראל, כשלו. הם קיבלו סמכויות נרחבות, אמצעים ותקציבים אך השיגו אפס תוצאות. במקום להתמקד בהגנה על האינטרסים הישראלים בזירה הבינלאומית הם עסוקים בשיסוי חלקי העם זה בזה, בפלגנות ובערעור האחדות והבסיס הדמוקרטי של מדינת ישראל".

השר איתן לא עצר כאן ואף קרא לשר החוץ להסיק מסקנות ולהתפטר: "בעולם שבו קיים המושג אחריות מיניסטריאלית, הם היו מזמן מסיקים את המסקנות ומנסים את יכולתם בתחומים אחרים. אבל, הרבה יותר קל לדבר על קרנפים, מבלי להבין את המושג, להכריז על הפצצת הסכר באסואן ולתפוס כותרות תוך קיעקוע מעמדו של ראש הממשלה באו"ם וחתירה נגדו מבית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully