הסתיימה השביתה בנמלים, העובדים יקבלו תוספת שכר

לפי הסכם בין ההסתדרות לאוצר יקבלו עובדי הנמלים תוספת של בין 6% ל-11% שכרם. בעקבות ההסכם סיימו העובדים את שביתתם שנמשכה שלושה ימים. "מדובר בהסכם הוגן לשני הצדדים"

מערכת וואלה! חדשות

השביתה בנמלים הסתיימה הלילה (חמישי) לאחר שיו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, והממונה על השכר באוצר, אילן לוין, הגיעו להסכמה על תוספת השכר לעובדי הנמלים. על פי ההסכם, תינתן לעובדים תוספת שכר של 3% לשנה כפי שדרשו. ההסכם הוא הסכם לשנתיים וחל מפברואר 2010 עד לפברואר 2012. בכך מסתכמת תוספת השכר ב-6%.

עוד לפי ההסכם, עובדי דור ב' יקבלו בנוסף פיצוי של 5% בנוסף לתוספת של 3% לשנה של העובדים הוותיקים. מדובר בעובדים שנקלטו בשנים 2004-2005 ולא קיבלו את מלוא התוספת מהסכמי הרפורמה בשנת 2005. כלומר, כעת יקבלו עובדים אלה תוספת שכר של 11% במשך שנתיים. ההסכם גם קובע שיוקם צוות להסדרת המחלוקות הקשורות להפקת הנמלים. יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי נינקורן, אמר כי "מדובר בהסכם הוגן לשני הצדדים".

עובדי הנמלים שבתו מזה שלושה ימים ובמסגרת שביתתם לא התקיימה טעינה ופריקה של מטענים וכן כל עבודה אחרת. ההחלטה על השביתה התקבלה לאחר שמשא ומתן לקבלת תוספת שכר נקלע למבוי סתום. עד להסכמה, אליה הגיעו הצדדים הלילה, התנהל משא ומתן במשך כעשרה חודשים ועיקר המחלוקת נגע לדרישת ההסתדרות לקבל תוספת שכר לעובדים שהעסקתם החלה לאחר הרפורמה בנמלים בשנת 2005.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully