למען זכויות בעלי חיים: סין סגרה 7 גני חיות

במסגרת מבצע נרחב לאכיפת החוקים החדשים להגנה על בעלי חיים, נדרשו עוד 53 גני חיות, פארקים וקרקסים לערוך שיפורים מיידיים ביחס לחיות הנדירות, ולבטל מופעים הכרוכים בהתעללות בהן

מערכת וואלה! חדשות

זכויות אדם אולי לא נמצאות בעדיפות עליונה בסין, אבל זכויות בעלי חיים - זה כבר עניין אחר. שלטונות מדינת הענק שללו באחרונה את רשיונם של שבעה גני חיות במדינה ודרשו שיפורים מיידיים מעוד 53 גני חיות, פארקים וקרקסים, במסגרת מבצע נרחב למיגור תופעת ההתעללות בבעלי חיים. כך דיווחה היום (רביעי) סוכנות הידיעות הסינית, שינהואה.

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה
גיבון בגן חיות בשנחאי (צילום: רויטרס)

לפי המדווח, חקירה שערכו שישה צוותים ברחבי המדינה מצאה עדויות רבות להתעללות שיטתית בחיות, תוך הפרת החוקים החדשים שנועדו להגן על בעלי החיים. התגלו גם מקרים של מבקרים שהותקפו על ידי חיות ונפצעו בגלל טיפול לא נכון, ועסקאות מכירה לא חוקיות של חיות נדירות.

טיגריסים בגן חיות בווהאן (צילום: AP, Xinhua, Zhou Guoqiang)

בין המקרים הקשים שתיעדה החקירה, צוין במיוחד סיפורם של 11 טיגריסים סיבירים - מין המצוי על סף הכחדה - שרעבו למוות בפארק בליאונינג, שצפון מזרח המדינה. בגן חיות בעיר הלייוגז'יאנג נמצא קבר המוני של טיגריסים, נמרים ואריות שמתו בגלל תזונה לקויה ומחלות, בגלל טיפול גרוע.

דוב פנדה בגן חיות בפוז'ו (צילום: AP, Xinhua, Wei Peiquan)

"הן בטחון החיות המצויות בסכנת הכחדה והן בטחונם של המבקרים בגני החיות נמצא בסכנה בגלל טיפול בלתי הולם", צוטט האיש שניהל את המבצע, יין הונג. בעיתון "צ'יינה דיילי" התראיין בנושא נואה נינג, ראש הסניף הסיני של הקרן הבינלאומית למען החיות, שאמר: "אני מאמין שסינים רבים לא ישמחו לדעת שגורי הנמרים שהם מחזיקים בידיהם ומצטלמים איתם עברו עקירת שיניים. על הרשויות לפעול כדי לבטל סוגים שונים של הופעות שאולי בידרו את הקהל, אבל הזיקו לחיות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully