וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לנדבר תקפה את שנלר: "גם בן גוריון היה שיכור?"

שרת הקליטה תקפה את חבר הכנסת מקדימה שאמר כי העולים מרוסיה הביאו לארץ את הנהיגה בשכרות והזכירה את מוצאו של רה"מ הראשון. שנלר השיב: "סיכנתי את נפשי כדי שתעלי לארץ"

שרת הקליטה סופה לנדבר (ישראל ביתנו) תקפה היום (רביעי) את ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) על התבטאותו, לפיה העולים מרוסיה הם שהביאו לארץ את הנהיגה בשכרות. לנדבר תהתה בדיון שנערך בכנסת האם "אולי גם ההורים של 35,000 חיילים-עולים הם שיכורים? אולי גם בן גוריון, שעלה מרוסיה, היה תחת השפעת אלכוהול כשהכריז על הקמת המדינה? לוי אשכול היה שיכור כשפתח במלחמת ששת הימים? אריק שרון, ששורשי משפחתו בגרוזיה, היה שיכור כשהכריז על הקמת קדימה?!".

בדיון שהתקיים בוועדת העלייה והקליטה של הכנסת בעקבות דבריו של שנלר ושל יועץ שר האוצר הד"ר אבי שמחון, שהשווה בין העולים הלא-יהודים והמסתננים מאפריקה, הוסיפה לנדבר כי "תקיפת העולים הפכה להיות טרנד בארץ ואנחנו לא נשתוק על כך". לדבריה, העלייה מחבר העמים שינתה לטובה את פני המדינה בהבאת אלפי מדענים, רופאים, אקדמאים וספורטאים. "בוודאי שבין המדענים והכלכלנים הרבים הללו ימצא שר האוצר יועצים יותר טובים ויותר מוצלחים", ציינה.

שנלר, שהשתתף אף הוא בדיון, ענה ללנדבר ואמר כי "זאת דמגוגיה. אני סיכנתי את נפשי כדי שאת תעלי לארץ. העלייה יקרה יותר מהפוליטיקה שלך, והעולים יקרים יותר ממי שמנסה לייצג אותם". לדבריו, "דברי הובנו שלא כראוי. הדיון היה על בטיחות בדרכים, ובעניין הזה אני איש-מקצוע. הקמתי את משטרת התנועה הארצית, הכנסתי כלימודי-חובה בבתי הספר את הבטיחות בדרכים, והובלתי חוקי קסדות ובטיחות. דיברתי כבעל מקצוע, והבעיה המרכזית היא של התנהגות הנהג והתקשורת שלו עם סביבתו. כל תרבות שמגיעה לארץ יוצרת נורמות גם בכביש. תופעת השתייה הגיעה לעולם בעשרים השנים האחרונות ואין לכך קשר לעולים".

יו"ר הוועדה, ח"כ דני דנון (הליכוד) הדגיש כי הוועדה מגנה בחריפות ובתוקף את גל ההסתות נגד העולים, וכל מילה של נבחר ציבור או פקיד בכיר פוגעת במיליוני בני אדם. לדבריו, "אנו גאים בעולים ובתרומתם למדינה, וקוראים לנבחרי הציבור והפקידים הבכירים להתנצל בצורה ישירה". דנון הזכיר סקר שפורסם לפני כחודש, ובו טענו 25% מהציבור הישראלי כי לעלייה מרוסיה יש השפעה שלילית על החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully