הכרמל בלהבות

סקר וואלה! חדשות: נתניהו מתחזק בעקבות השריפה בכרמל

39% חושבים שאלי ישי אשם במחדל השריפה, 48% מאמינים שלקחי מלחמת לבנון ה-2 לא הופקו, 43% חוששים יותר מהשלכות מלחמה אפשרית עם אירן ורק נתניהו והליכוד צוברים מנדטים

מערכת וואלה! חדשות
לחץ להגדלת שיקופית התוצאות (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

עלייה בתמיכה בבנימין נתניהו ובליכוד בעקבות השריפה בכרמל. סקר שערך מכון המחקר "מאגר מוחות" עבור וואלה! חדשות חושף כי לו הבחירות היו נערכות היום, היה הליכוד בראשות נתניהו זוכה ב-32 מנדטים, עליה של חמישה מנדטים לעומת הבחירות הקודמות.

הציבור מפגין שביעות רצון מתפקודו של נתניהו במשבר השריפה. נתניהו מקבל 78 נקודות מתוך 100 אפשריות - ציון גבוה מאוד ביחס לשביעות הרצון של הציבור הישראלי ממנהיגיו. נראה שהציבור מעריך את תגובתו המהירה של נתניהו למשבר ושמתקפת יחסי הציבור שלו בימים האחרונים השיגה את מטרתה.

הפניית האצבע המאשימה לעברו של שר הפנים, אלי ישי, באה לידי ביטוי גם בהיחלשותה של המפלגה שהוא עומד בראשה. ש"ס יורדת מ-11 מנדטים בכנסת הנוכחית ל-9 בסקר וואלה! חדשות. ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן,לעומת זאת, מקבלת על פי הסקר 18 מנדטים, עליה של 3 מנדטים לעומת בחירות 2009. קדימה נחלשת וזוכה רק ל-26 מנדטים, ירידה של 2 מנדטים לעומת הבחירות הקודמות.

מפלגת העבודה ממשיכה לקרוס ומקבלת 8 מנדטים בלבד, ירידה של 5 מנדטים שלמים (38%) לעומת התוצאות הכושלות גם כך בבחירות 2009.

עוד בוואלה!

בילינו זמן איכות עם מסכה על הפנים ושכחנו מכל הדאגות (של העור)

לכתבה המלאה
לחץ להגדלת שיקופית התוצאות (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

.המתקפה התקשורתית על שר הפנים אלי ישי מתבטאת היטב גם בשאלה מי האחראי למחדל הכבאות בשריפה הגדולה בכרמל. 39% מהציבור חושבים שאלי ישי אשם במחדל (20% בקרב הציבור החרדי). במקום השני מתמקם שר האוצר יובל שטייניץ עם 19% (24% בקרב מצביעי הליכוד). אחריו ראש הממשלה נתניהו עם 11%. מספר זהה (11%) מקבל גם נציב הכבאות הארצי שמעון רומח. כצפוי, הציבור דורש ועדת חקירה לבדיקת האסון בכרמל. 57% מהציבור דורשים הקמת ועדה, 29 אחוזים מתנגדים

לחץ להגדלת שיקופית התוצאות (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

מחדל הכיבוי בכרמל הציף מחדש את השאלה האם ישראל מוכנה להתקפה הכוללת על העורף שצפויה במלחמה הבאה.סקר וואלה! חדשות קובע כי 35% מהציבור חושבים שישראל אינה מוכנה למתקפה כזו, אך אחוז דומה (34%) לא התרשם מכשלי הכיבוי ומאמין כי ישראל מוכנה למתקפה אפשרית.

שאלה נוספת עסקה בחשש מתוצאות אפשריות של תקיפה באירן בעקבות לקחי השריפה הקטלנית בכרמל. 43% מהישראלים ענו כי הם חוששים כעת יותר מתוצאות תקיפה באירן, רק 7% ענו כי הם חוששים פחות ובטוחים יותר.

לחץ להגדלת שיקופית התוצאות (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
לחץ להגדלת שיקופית התוצאות (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

"זו לא בושה לקבל עזרה", אמר נתניהו לאחר שפנה למדינות העולם כדי לסייע בכיבוי השריפה בכרמל, וכך חושב גם מרבית הציבור. 39% מסכימים עם ראש הממשלה, לעומת 21% שחושבים כי ישראל דווקא כן התבזתה (50% בקרב מצביעי ימין).

(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

פרטי הסקר

הסקר נערך טלפונית, ע"י מכון המחקר "מאגר מוחות" בניהולו של פרופ' יצחק כ"ץ, בתאריך 5.12.10, בקרב מדגם הסתברותי של 502 משיבים, המייצג את האוכלוסייה הבוגרת בישראל (גילאי 18 ויותר). טעות הדגימה המרבית 4.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully