ברק ובן אליעזר: נסייע לעולם בתחום האבטחה

בכנס מכון היצוא לביטחון המולדת אירחו שרי הביטחון והתמ"ת מאות בכירי חברות אבטחה והעולם והציעו להם להשתמש בניסיון הישראלי במלחמה בטרור. זאת על רקע ניסיונות אל קאעדה לבצע פיגועים

31/10/2010
אבי כהן

(צילום: אבי כהן. עריכה: גדי וינסטוק)

"החדשות הטובות הן שמאז ה-11 בספטמבר לא הייתה חזרה על אירוע דומה. החדשות הרעות הן שאוסמה בן לאדן עדיין חי ובועט והטרור העולמי מנסה להשתלט על כל פינות העולם. המאבק בטרור העולמי איננו ריצת ספרינט אלא מרתון שיימשך חצי דור או יותר", כך אמר הערב (ראשון) שר הביטחון אהוד ברק, בכנס מכון היצוא לביטחון המולדת, שנפתח היום באירוע חגיגי בנמל תל אביב. באירוע השתתפו מאות אורחים מחו"ל ובהם שרי פנים, שרי ביטחון פנים, מפקדי משטרות ונציגי חברות בינלאומיות בתחום הגנת המולדת.

ברק הדגיש כי קיומן של מערכות טכנולוגיות מתוחכמות הפועלות בחברה חופשית חשופות יותר לאיומי טרור עולמי ולכן נדרשים שיתוף פעולה גלובלי ומודיעין משותף, לצד צעדים כלכליים, מדיניים ודיפלומטיים כדי להכניע את הטרור העולמי.

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, ציין כי הוועידה נועדה לדון בחיזוק שיתוף הפעולה בין ממשלות וסוכנויות ביטחון, בכדי להתגבר על איום הטרור הגלובלי. לדבריו, ישראל ידועה בטכנולוגיות ביטחון פנים אותן היא מציעה לעולם. "אירועי סוף השבוע האחרון הם רק תזכורת לכולנו, כי עלינו להשאיר את עינינו פקוחות 24 שעות ביממה - בכדי להתמודד עם האתגרים של אלו המאיימים על יציבות העולם החופשי, והזכות של כל אדם לחיות בביטחון", אמר בן אליעזר, "מדינת ישראל תשמח לחלוק את הידע והניסיון בתחום אבטחת המולדת, אשר פותחו עקב הצורך לספק ביטחון לאזרחים ולגבולות שלנו - ניסיון שנצבר בעצב עם דמעות וצער".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully