נתן זך בן 80

נתן זך: מוכן להשתתף במשט הבא לעזה

המשורר שעורר סערה לאחר שטען כי בני עדות המזרח באו "מהמערות", הצהיר כי הוא מוכן ליטול חלק במשט הבא שיפליג לכיוון הרצועה. "אני אביא כמה ספרים לקרוא וכמה סופרים מהעולם למשט"

05/10/2010

המשורר נתן זך הביע הבוקר (שלישי) נכונות ליטול חלק במשט הבא שייצא לכיוון רצועת עזה. בראיון בגלי צה"ל אמר זך: "אני מוכן להתנדב למשט הבא, אני אביא כמה ספרים לקרוא וכמה סופרים מהעולם למשט". זך סיפר בראיון כי המחזאי הבריטי היהודי הרולד פינטר אמר לו לפני מותו בשלהי שנת 2008 כי אם זך ינקוט בצעדי מחאה נגד המצור על עזה, הוא יצטרף אליו. "הוא אמר לי שאם אני אלך לאיזו פעולה, זה היה לפני המשט, הוא יבוא לארץ רק בשביל להצטרף אלי", אמר זך.

אין זו הפעם הראשונה שזך מעורר סערה בהתבטאויותיו. לפני מספר חודשים עלה המשורר לכותרות בשל ראיון שהעניק לתוכנית "המקור" בערוץ 10, בה התבטא בחריפות נגד בני עדות המזרח. "קם הרעיון הזה לקחת אנשים שאין להם שום דבר משותף, אלה באים מהתרבות הגבוהה ביותר - התרבות המערב אירופית - ואלה באים מהמערות", אמר זך באותו ראיון. בעקבותיו עלתה קריאה להוציא את שיריו הנלמדים בשיעורי הספרות בבתי הספר. בנוסף, נערכה הפגנת מחאה מול ביתו בתל אביב.

זך הוא אחד היוצרים הישראלים המפורסמים בעולם. שיריו תורגמו לשפות רבות, והוא זוכה גם בימים אלו לפרסים מהקהילה הספרותית הבינלאומית להכרה על פועלו. באחרונה, זכה זך לפרסים באיטליה, בזכות "אני שומע משהו נופל", ספר דו-לשוני (עברית ואיטלקית) שהוציא, שאמו היא ממוצא איטלקי. בשנה שעברה זכה בפרס גבריאלה ד'אנונציו על שיריו ובקרוב יזכה בפרס נאפולי ובפרס ל'אקווילה על אותו הספר. בישראל, זכה זך בפרס ישראל ובפרס ביאליק וכן בפרס מפעל חיים מטעם אוניברסיטת בר אילן.

  • משט לעזה
  • נתן זך

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully