פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   דיווח: "בועז הרפז הודה בזיוף 'מסמך גלנט'"

   שלושה שבועות לאחר שנחשף המסמך המזויף המכונה "מסמך גלנט", מודה סא"ל במיל' בועז הרפז כי הוא זה שעומד מאחורי המעשה. לפי דיווח בקול ישראל, הרפז סיפר לחוקריו שזייף את המסמך על דעת עצמו וההערכה היא שהמניע היה רצון לעכב את מינוי הרמטכ"ל הבא

   סגן אלוף במילואים בועז הרפז הודה בחקירתו כי הוא שזייף את המסמך המכונה "מסמך גלנט", כך דווח הבוקר (שישי) בקול ישראל. עוד דווח כי הרפז אמר לחוקרים שזייף את המסמך על דעת עצמו ושלא היו לו שותפים למעשה. המשטרה בודקת את גרסתו ומעריכה כי המניע של הרפז היה ככל הנראה רצון לעכב את מינוי הרמטכ"ל הבא.

   בנוסף נאמר בדיווח כי הרפז סבר שהקדמת בחירתו של מחליף לאשכנזי היא מניפולציה שנעשתה נגד הרמטכ"ל המכהן. הרפז עצור עד יום ראשון, אך אפשר שבשל ההתפתחות בחקירה ייבחן שחרורו עוד קודם לכן. בתחילה חקירתו הכחיש בועז הרפז שזייף את המסך וטען שבשל קשריו עם הרמטכ"ל התבקש רק להעבירו הלאה.

   הרפז הוא איש עסקים שהשתחרר לפני כתשע שנים מצה"ל. הוא שירת כקצין בסיירת מטכ"ל וכן במודיעין. בסוף השבוע הוציאה היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של המשטרה צו למעצרו של הרפז, ששהה עד כה בחו"ל.

   בשבוע שעבר פרסמה המשטרה הודעה לפיה אין תשתית לחשד שהרמטכ"ל ושאר אלופי צה"ל וכן שר הביטחון אהוד ברק ועובדי לשכתו, מעורבים בזיוף המסמך. המשטרה הודיעה כי היא תמשיך לחקור את הפרשה, וכי בידיה כיווני חקירה משמעותיים.

   המשטרה אף הודיעה באופן רשמי כי המסמך הינו מסמך מזויף. על פי ההודעה, "המשטרה חשפה את שרשרת ההעברה של המסמך. בחקירת המשטרה הובהר כי אין תשתית לחשד שמי מעובדי הלשכות של שר הביטחון ושל הרמטכ"ל היה מעורב בהכנתו. בחקירת המשטרה הובהר עוד, כי אין תשתית לחשד שהרמטכ"ל ומי מקציני פורום המטה הכללי מעורב בהכנת המסמך".