וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושר: גיל הפרישה הממוצע מצה"ל יעלה ל-50

משרד האוצר וצה"ל הגיעו להסכמה לפיה גיל הפרישה הממוצע של אנשי הקבע יעלה ב-4.5 שנים לגיל 50. בנוסף, הוחלט כי הגיל המינימלי לפרישה יעמוד על 48 ולא על 42 כפי שנהוג כיום

בשורה לאנשי הקבע בצה"ל: משרד האוצר וצה"ל הגיעו אמש (שני) לסיכום כי גיל הפרישה הממוצע מהצבא יועלה ל-50, כאשר כיום גיל הפרישה המינימלי עומד על 42 והממוצע עומד על 45 וחצי. בנוסף הוחלט כי הרפורמה תיכנס לתוקף בהדרגה והיא תושלם בשנת 2029, כאשר הגיל המינימלי לפרישה יעמוד על 48, החל משנת 2020. גיל הפרישה המינמלי ללוחמים יישאר על 42. הסיכום הושג בתום משא ומתן שהובילו הממונה על התקציבים במשרד האוצר, ד"ר אודי ניסן, וראש אגף כוח האדם בצה"ל, האלוף אבי זמיר.

בנוסף, סוכם כי במסגרת תכנית ההתייעלות של מערכת הביטחון, צה"ל יאזרח 750 תפקידי מטה ועורף עד שנת 2020. "כל השותפים לסיכום הסכימו כי אנשי הקבע, השדרה הפיקודית והמקצועית של צה"ל, המשאב האנושי של מערכת הביטחון, הם המרכיב המרכזי והחשוב ביותר בעיצוב פני הצבא ואיכותו אל מול האתגרים הביטחוניים העכשוויים והעתידיים ועל כן יש לשמור על נוסחא מאזנת שתבטיח את רצונם של אנשי הקבע המצוינים להישאר בשרות ארוך טווח וגם את יציבותה הכלכלית של המערכת", נמסר בהודעת המשרדים.

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, בירך על חתימת ההסכם ואמר כי "העלאת גיל הפרישה תתרום לחיזוקה של מערכת הביטחון מבחינה כלכלית בעתיד ותאפשר לה להאריך את שירות אנשיה המסורים בעוד מספר שנים. זהו צעד חשוב שיפנה לצה"ל משאבים לטובת התעצמות ומוכנות צבאית. חשוב לזכור שמדובר בהעלאה מדורגת ומתונה שתאפשר למערכת זמן סביר ליישום השינויים. אני רוצה להודות לשר הביטחון, לרמטכ"ל ולראש אכ"א על שיתוף הפעולה המקצועי".

ראש אגף כוח אדם בצה"ל, האלוף אבי זמיר, הוסיף כי "ההסכם שהושג יאפשר שימור מערך קבע איכותי ומקצועי הנדרש למוכנות צה"ל להתמודדות עם האתגרים הביטחוניים שנכונו למדינה. העלאת גיל הפרישה יבוצע באופן מושכל והדרגתי, ויחד עם מודל הקבע בכללותו, כפי שיגובש ע"י צה"ל בחודשים הקרובים, ימשיך ויעודד את הקצינים והנגדים האיכותיים לשרת את מדינתם בשורות צה"ל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully