הרצח המשולש בנתניה

שופט בדימוס בראש חקירת רצח הילדים בנתניה

בעקבות התייעצות בין שר הרווחה, יצחק הרצוג וסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן הוחלט למנות את השופט בדימוס, חיים פיזם לראש הוועדה לחקירת פרשת רצח ילדי בן דרור בנתניה

מערכת וואלה! חדשות

השופט בדימוס חיים פיזם יעמוד בראש ועדת הבדיקה שהוקמה בהחלטת שר הרווחה יצחק הרצוג לבדיקת פרשת רצח ילדי בן דרור בנתניה. בהודעת משרד הרווחה שפורסמה היום (חמישי), נאמר כי הוועדה תבדוק בין היתר את תפקוד שירותי הרווחה בפרשה.

מלבד השופט בדימוס, חיים פיזם, לשעבר סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה ישתתפו בוועדה גם ד"ר גדי לובין - ראש שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות וסימונה שטיינמץ, פקידת סעד ראשית לסדרי דין ממשרד הרווחה. הועדה צפוייה לסיים את עבודתה תוך 30 יום מתחילת כהונתה. הוועדה הוקמה בעקבות התייעצות בין השר הרצוג לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, מנכ"ל משרד הרווחה, נחום איצקוביץ ומנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר רוני גמזו.

על פי דו"ח ראשוני, מחלקת הרווחה ביישוב כפר יונה - שם טופלו בני המשפחה, פעלה באופן אחראי ומקצועי. על פי הדו"ח, שירותי הרווחה שהיו בקשר עם בני המשפחה נועצו לאורך כל הדרך בגורמים רפואיים מתחום הפסיכיאטריה, שסיפקו חוות דעת חיוביות.

עוד העלה הדו"ח כי המשפחה נמצאה במעקב תדיר של המרכזים הטיפוליים של משרד הרווחה, ולאור חוות הדעת הפסיכיאטריות, לא עלה כל חשד שתתפתח אלימות מהסוג שאירע בסוף השבוע. לעומת זאת, לילך שם טוב, גרושתו של איתי בן דרור החשוד ברצח שלושת ילדיהם המשותפים, טענה בנחרצות כי האב היה מסוכן לילדים. מנגד, חוות הדעת הפסיכיאטרית, עליה חתום פסיכיאטר אשר טיפל באב באשפוזים קודמים, קבעה ביחס לבן דרור כי "במצבו הנוכחי, אין מניעה מקיום המפגשים עם הילדים במרכז הקשר".

לטענת גורמים במשרד הרווחה, המפגשים במרכז הקשר לא הדליקו נורות אדומות בקרב אנשי הרווחה. כתוצאה מכך, מחודש מאי 2010 ואילך ההורים קיימו משמרות על שלושת ילדיהם, ללא כל מעורבות של שירותי הרווחה. במשרד ציינו עוד כי רק לפני כחודש ימים התקיימה פגישת פרידה מהילדים במרכז הקשר.

שלושת ילדיו של בן דרור נמצאו ללא רוח חיים בדירה ברחוב בורוכוב בנתניה בבוקר יום שבת. כוחות משטרה שהגיעו לדירה בעקבות דיווח על אדם המנסה להתאבד מצאו במקום את גופות הילדים. מחקירת המשטרה עולה כי בן דרור השכיב את ילדיו לישון ואז, על פי החשד, רצח אותם בדקירות וכיסה את הגופות בשמיכות. גופות הילדים נמצאו במיטת אביהם כשעליהן סימני דקירה רבים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully