תביעה בספרד: פעילי המשט נגד שרי השביעייה

שלושה ספרדים שהיו על האנייה "מרמרה" יגישו תביעה נגד רה"מ ושישה שרים נוספים בעקבות השתלטות ישראל על המשט לעזה. בין סעיפי התביעה: פשע נגד האנושות, מעצר שלא כדין ועינוי

מערכת וואלה! חדשות

נמשך גל התביעות נגד בכירים בישראל בגין השתלטות כוחות צה"ל על המשט שעשה דרכו לעזה. פעילים שהיו על האנייה הטורקית "מאווי מרמרה" יגישו תביעה אזרחית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ויתר שרי השביעייה בגין ביצוע "פשעים נגד האנושות" – כך דיווח הבוקר (שישי) העיתון הספרדי "אל פאיס". הפעילים טוענים כי ישראל השתלטה שלא כדין על ספינת המשט, עצרה באופן לא חוקי שלושה אזרחים ספרדים שהיו על סיפון האנייה, עינתה וגירשה אותם בכפייה.

מאחורי התביעה עומדים שלושת האזרחים הספרדים, שני פעילי שלום ועיתונאי, שהשתתפו במשט ומייצגים את התנועה הספרדית התומכת במאבק העם הפלסטיני. התביעה תוגש לבית משפט מקומי בספרד, ובשורת המשיבים יופיעו שמותיהם של רה"מ נתניהו, לצד שר הביטחון אהוד ברק, שר החוץ אביגדור ליברמן והשרים אלי ישי, משה יעלון, דן מרידור ובני בגין. כמו כן, בין הנתבעים מופיע גם שמו של מפקד חיל הים האלוף אלי מרום.

באירועי השתלטות צה"ל על המשט הטורקי לעזה בסוף חודש מאי נהרגו תשעה מפעילי האונייה הטורקית ועשרות נפצעו. בדו"ח שפרסם ארגון ה-IHH העומד מאחורי המשט, נטען כי מאות הנוסעים שהיו על סיפון האנייה נעצרו שלא כדין והוחזקו במשך שעות ארוכות בתנאים קשים. עוד נטען בדו"ח כי "השתלטות צה"ל על הספינות היתה עוינת מלכתחילה. מטרתה היתה להרוג ולהרוג כמה שיותר בני אדם". עוד נקבע בדו"ח כי "חיילי צה"ל לא פתחו באש לעבר הספינות לשם אזהרה, אלא במטרה להרוג בפעילים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully