פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   יוון: הפגנה נגד ישראל עיכבה טיסת אל על

   חברי איגוד עובדים קומוניסטי חסמו דלפקי קבלה של אל על בשדה התעופה באתונה במחאה על המצור הישראלי בעזה. בשל כך הטיסה המריאה בשלום באיחור של שעתיים. "זו היתה פעילות של סולידריות עם העם הפלסטיני"

   טיסת אל על מיוון לישראל עוכבה היום (רביעי) למשך שעתיים בשדה התעופה הבינלאומי באתונה. זאת בעקבות הפגנה של חברי איגוד עובדים קומוניסטי אשר חסמו את דלפקי הקבלה במחאה על המצור על עזה ועל מה שכינו "פעולותיה ההתקפיות של ישראל".

   משדה התעופה באתונה נמסר כי "טיסת אל על מספר 542 לתל אביב המריאה מאתונה באיחור של שעתיים בשל ההפגנה". עוד נמסר כי ההפגנה, בה השתתפו 30 חברי איגוד, הסתיימה ללא תקריות אלימות.

   המפגינים מסרו מצדם כי הם חסמו חמישה דלפקים של אל על במשך שעתיים. "זו היתה פעולה של סולידריות עם העם הפלסטיני והמאמץ שלו לכונן מדינה", אמר דובר האיגוד. הוא מסר עוד כי המשטרה נכחה בזמן ההפגנה, אך לא התערבה.

   מחברת אל על נמסר כי "טיסת אל על 542 מאתונה לתל אביב, המריאה באיחור של שעתיים עקב הפגנה של גורמים אנטי ישראלים מול דלפקי אל על. נציגי אל על החליטו לעצור את הליך הצ'ק אין ועם סיום ההפגנה חודש התהליך והטיסה יצאה לדרכה. בשום שלב לא נשקפה סכנה ללקוחות אל על ולעובדיה.
   אל על רואה בבטיחות הטיסה וביטחון נוסעיה ערך ראשון במעלה ואינה מתפשרת על כך בשום מצב".