אובמה אישר: הוטלו סנקציות חריפות על אירן

נשיא ארה"ב עמד בהבטחתו כשאישר סנקציות שיענישו חברות שיספקו דלק לאירן וכן על בנקים שיסחרו עם משמרות המהפכה. "אלו הסנקציות החריפות ביותר שהוטלו עד כה"

02/07/2010

נשיא ארה"ב ברק אובמה חתם הלילה (שישי) על חוק המטיל סנקציות חדשות על אירן, "החריפות ביותר שהטילה ארה"ב עד כה". "אנחנו מגבירים את הלחץ על אירן", אמר הנשיא לאחר החתימה, "היום אנחנו מתקדמים צעד נוסף קדימה ושלא יהיה ספק – ארצות הברית והקהילה הבינלאומית נחושות למנוע מאירן השגת יכולת גרעינית צבאית".

על פי הסנקציות שאישר אובמה, הממשל האמריקאי יעניש חברות שיספקו דלק לאירן וכן מוסדות בנקאיים שיסחרו עם משמרות המהפכה באירן או שיהיו קשורים לעסקאות הנוגעות לתוכנית הגרעין האירנית.

על בנקים זרים שיפרו את הסנקציות תיאסר הגישה למערכת הפיננסית האמריקאית. ספקים בינלאומיים שיספקו דלק לאירן עלולים אף הם להיות מוחרמים מהמערכת הכלכלית האמריקאית, מביצוע עסקאות של רכוש וכן ממסחר במטבע זר בארה"ב.

הסנקציות שאושרו, חריפות בהרבה מאלו שאישרה מועצת הביטחון של האו"ם בחודש שעבר. הן צפויות להגביר את הלחץ על טהרן לשוב לשולחן המשא ומתן עם הקהילה הבינלאומית בנוגע לתוכנית הגרעין שזו מפתחת. ארצות הברית ובעלות בריתה באירופה חוששות שאירן מנסה לפתח יכולות גרעיניות במסווה של העשרת אורניום לצרכים אזרחיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully