דיווח: בקשת מאיר דגן להישאר בתפקידו - נדחתה

בקשתו של ראש המוסד להאריך את כהונתו בשנה נוספת נדחתה, כך דווח בערוץ 2. עוד דווח כי דגן יסיים את תפקידו בעוד שלושה חודשים. כבר בשנה שעברה דובר על כך שתהיה זו שנתו האחרונה בתפקיד

26/06/2010

האם בקשתו של ראש המוסד להאריך את כהונתו בשנה נוספת נדחתה, על רקע פרשת חיסול אל-מבחוח בדובאי? בערוץ שתיים דווח אתמול (שישי) כי ראש המוסד מזה שמונה שנים, מאיר דגן, לא ימשיך לשנה תשיעית בתפקיד, על אף בקשתו להארכת כהונתו. על פי הדיווח, דגן צפוי לסיים את תפקידו בעוד שלושה חודשים.

עוד דווח, כי זהות מחליפו תפורסם בעוד מספר שבועות וכי המחליף אינו צפוי להיות בכיר מבין אנשי צה"ל. כמו כן, בלשכת ראש הממשלה לא אישרו את הדיווח. דגן מונה לתפקידו בשנת 2002 על ידי ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון. ביוני 2009 האריך ראש הממשלה בנימין נתניהו את כהונתו בשנה נוספת.

העתיד כבר כאן

בדיקה חכמה חושפת סיכון לשבץ מוחי - כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם שחל

חשיבותה של הרוטציה?

במהלך כהונתו כראש המוסד, גורמים שונים בתקשורת הזרה דיווחו כי המוסד אחראי על שורה של חיסולי דמויות בכירות בארגוני טרור שונים, בראשם חיסולו בדמשק של קצין המבצעים של ארגון חיזבאללה, עימאד מורנייה בתחילת 2008, וכן חיסול בכיר חמאס מחמוד אל מבחוח בתחילת 2010 במלון בדובאי. ממשלת ישראל סירבה לאשר או להכחיש את מעורבותה בחיסול.

כבר עם הארכת כהונתו של דגן ביוני 2009 על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, הציע שר האוצר יובל שטייניץ שהממשלה תקבע שזו תהיה ההארכה האחרונה של ראש המוסד. "דגן הוא ראש מוסד יוצא מן הכלל. דגן שיקם את המוסד שחזר להיות אחד מארגוני הביון הטובים בעולם וזה המון בזכותו", אמר. "עם זאת, יש חשיבות שיהיו חילופים בהנהגה, חילופים שיביאו רוח ומחשבה אחרת".

עדכון ראשון: 23:07

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully