החרדים מול בתי המשפט

הרב יעקב יוסף: "פורש מהמאבק בעמנואל"

הרב יעקב יוסף, בנו של מנהיג ש"ס עובדיה יוסף, ומי שהיה הרב שייעץ למגיש העתירה, הודיע כי הוא פורש מהמאבק נגד האפליה בעמנואל, זאת בשל איומים על חייו ועל חיי משפחתו. הרב עובדיה יוסף: "מי שפונה לערכאות, אין לו חלק לעולם הבא"

20/06/2010

הרב יעקב יוסף, בנו של המנהיג הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף, הודיע כי הוא פורש מהמאבק נגד האפליה הדתית בבית הספר בית יעקב בעמנואל, זאת בשל איומים שהתקבלו על חייו בימים האחרונים, כך דווח הלילה (ראשון) בקול ישראל. הרב יוסף, שעימו התייעץ מגיש העתירה יואב ללום בנושא האפליה בין התלמידות במגמה החסידית בבית הספר בעמנואל, אמר כי הוא נאלץ לפרוש מהמאבק נגד האפליה בשל איומים שהתגברו בימים האחרונים, מאז הוחלט כי הורי התלמידות יישלחו לכלא.

"אני נאלץ לפרוש מכל נושא המאבק בעמנואל. הסיבה היא שבתקופה האחרונה האיומים התגברו. פעם זה היה איום רק עלי, אבל בימים האחרונים הם מאיימים גם על הילדים והילדות והנכדים והנכדות שלי", אמר יוסף והוסיף כי "אני יכול אולי למחול על עצמי. אני יכול להיאבק. אבל אין לי את הזכות לעשות את זה על חשבון אחרים, ולכן אני פורש מכל המאבק".

בתוך כך הרב עובדיה יוסף אמר הערב כי "מי שפונה לערכאות, אין לו חלק לעולם הבא", כך דווח ב"הארץ". הרב עובדיה יוסף אמר את הדברים בדרשתו השבועית בבית כנסת הסמוך לביתו. הוא תקף את יואב ללום, העותר ב"בג"ץ עמנואל". "אתם יודעים מה דעתי על בית משפט העליון", מצטט "הארץ את עובדיה יוסף. "רוצה לומר לכם דברי הרמב"ם, כל מי שפונה לערכאות, לבתי משפט החילוניים, שפוסקים לא לפי דין תורה, כותב הרמב"ן כל מי שהולך לערכאות הדין שלו מרים ידו בתורת משה רבנו, כאילו חירף וגידף, אין לו חלק לעולם הבא, זה מי שהולך לערכאות".

לדבריו, "יש בתי דין רבניים, הם יפסקו הלכה, על פיהם יקום דבר, לא חס ושלום ילכו לערכאות, לבית משפט חילוני, כל אדם יהודי יעשה ככה, לא ירים ידו תורת משה ורבנו כאילו חירף וגידף כלפי מעלה, היזהרו מהדבר הזה. ראיתם מה עשו השבוע הזה, ראיתם איך דרכם. אנחנו מתרחקים מהם, יש לנו תורה קדושה".

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה

בג"ץ ידון בשליחת האמהות לכלא

הבוקר ידון בג"ץ בשאלה האם לשלוח למאסר גם את 22 אמהות התלמידות מעמנואל שלא התייצבו למאסר ביום חמישי.. השופטים ידונו בבקשת עורך דינן של האמהות שלא לחייבן להתייצב בבית המעצר במגרש הרוסים בירושלים ומשם להילקח לבית הכלא נווה תרצה. ההערכה היא שהשופטים יקבלו את הבקשה, כיוון שככל הנראה גם פרקליטות המדינה תמליץ שלא לאסור את האמהות, מתוך התחשבות בטובת הילדים שנותרו בבתי המשפחה.

גם משרד הרווחה המליץ לפרקליטות, שבשל טובת ילדיהן של האמהות, מוטב להסתפק במאסרם של האבות ולא לשלוח את האמהות לכלא.

בלילה שבין חמישי לשישי הגישה הפרקליטות לבית המשפט את עמדתה ביחס לבקשת ההורים, ושם הבהיר היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין שהוא "מוחה מחאה חריפה על התנהלות ההורים, שלא מכבדים את פסיקת בית המשפט ועושים דין לעצמם". אך יחד עם זאת הוא ציין כי בשל שיקולים של טובת הקטינים, הפרקליטות לא תתנגד לבקשה לבטל את צווי המאסר של האמהות. גם משרד החינוך תומך באי מאסרן של האמהות ומסר הערב כי לפי עמדת המשרד "אין לאסור את האמהות, מטעמי טובת הילדים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully