קלינטון: יש להגיב למשבר עם צפון קוריאה

בעקבות ההסלמה ביחסים בין צפון ודרום קוריאה, קראה מזכירת המדינה של ארצות הברית לצפון קוריאה לעצור את המדיניות התוקפנית כלפי שכנתה. "דרושה תגובה חזקה, אך מדודה"

26/05/2010
רויטרס

(צילום:רויטרס, עריכת וידאו: גדי וינסטוק)

מזכירת המדינה האמריקאית הגיעה הבוקר (רביעי) לדרום קוריאה בניסיון להפיג את המתיחות הגואה בחצי-האי הקוריאני, וקראה לקהילה הבינלאומית להגיב למשבר.

במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם קלינטון בסיאול, אמר שר החוץ של דרום קוריאה כי הוא וקלינטון הסכימו על כך שצפון קוריאה צריכה לקחת אחריות על הטבעת אוניית חיל הים של דרום קוריאה. "יש משבר מיידי שנגרם בגלל טביעת אוניית חיל הים, שדורש תגובה חזקה אך מדודה", אמרה קלינטון.

"אך קיים אתגר ארוך-טווח שהוא שינוי דרכה של צפון קוריאה". קלינטון הוסיפה, "אנו קוראים לצפון קוריאה לעצור את הפרובוקציות ואת מדיניות האיומים והתוקפנות כלפי שכנותיה".

וושינגטון מחפשת דרכים למנוע מהמצב להתפתח לידי עימות צבאי. היום דחקה קלינטון בסין לשכנע את צפון קוריאה לשנות את דרכיה. סין, אחת התומכות היחידות בכלכלה ובמשטר של צפון קוריאה, קראה שוב לרגיעה ולדיאלוג.

היחסים בין שתי הקוריאות הסלימו לאחרונה, לאחר שצפון קוריאה הודיעה כי היא מנתקת את כל קשריה עם הדרום, אסרה על נוכחות של אוניות ומטוסים דרום קוריאניים בשטחה, והעלתה את כוננות צבאה למצב של "מוכנות למלחמה".

העלאת הכוננות התרחשה לאחר שדרום קוריאה אמרה כי היא משעה את היחסים עם שכנתה לאחר שדו"ח בינלאומי מצא כי אוניית חיל הים של דרום קוריאה טבעה מפגיעת טיל טורפדו צפון קוריאני. השבוע הודיע נשיא דרום קוריאה לי מיונג-באק שארצו תבקש ממועצת הביטחון של האו"ם לבדוק את מסקנות החקירה וכינה את פעולת הצפון "פרובוקציה צבאית". צפון קוריאה מכחישה את מעורבותה באירוע

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully