פרס לאסד: לא ננהל משא ומתן תחת איומים

לשכת הנשיא פרסמה הבהרה בעקבות הצהרת הנשיא אסד, לפיה פרס הציע את רמת הגולן תמורת ניתוק קשרי סוריה עם אירן. בלשכת פרס הדגישו שבמסר שהועבר דרך נשיא רוסיה מדבדב לא נאמרו הדברים הללו. המסר החדש מלשכת פרס: "ישראל לא מוכנה שסוריה תמשיך לרקוד על שתי החתונות"

19/05/2010

לשכת נשיא המדינה שמעון פרס פרסמה אמש (שלישי) הבהרה לפרסום בעיתון הלבנוני "א-ספיר" לפיו נשיא המדינה הציע לאסד, בתיווכו של נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב, כי ישראל תיסוג מרמת הגולן וזאת בתמורה לניתוק יחסיה של סוריה עם אירן וארגוני הטרור. לשכת הנשיא כינתה את הדיווח הזה כ"פרסום שגוי".

בהבהרה שנשלחה מטעם לשכת הנשיא נכתב, כי המסר אותו העביר נשיא המדינה דרך הנשיא הרוסי הוא "שפני ישראל לשלום. אנו מוכנים לשיחות שלום מיידיות עם הסורים אולם ישראל לא תהיה מוכנה שסוריה תמשיך לרקוד על שתי החתונות - מצד אחד תדרוש נסיגה מרמת הגולן ומצד שני תציב טילים אירנים על הרי הצפון ותמשיך לתמוך בטרור החיזבאללה והחמאס. ישראל לא תהיה מוכנה לשיחות שלום תחת איומים" נכתב בהודעת לשכת נשיא המדינה. עוד נכתב כי "ישראל אינה מתכננת לתקוף את סוריה ואין בכוונתה להוביל להסלמה בגבול הצפון".

הבוקר אמר נשיא סוריה בשאר אסד, כי ישראל הציעה לדמשק לסגת מרמת הגולן בתמורה לניתוק יחסיה של סוריה עם אירן וארגוני הטרור. לדבריו, מאחורי ההצעה עומד נשיא המדינה שמעון פרס, והיא הועברה על ידי נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב במהלך פגישתו עם אסד בדמשק בשבוע שעבר.

"תשובתנו להצעה הייתה ברורה", אמר אסד בראיון לעיתון הלבנוני "א-ספיר", "המציאות מוכיחה שישראל לא פועלת למען השלום". כשנשאל השליט הסורי על האיומים הישראליים בעקבות הדיווחים על העברת טילי סקאד מסוריה לידי חיזבאללה אמר אסד כי "עלינו לדאוג כשישראל שותקת ולא כשהיא מאיימת".

"אין לאיומים ששמענו ולטילי הסקאד שעליהם הם מדברים שום קשר לאפשרות שתפרוץ מלחמה", הוסיף אסד. "ניסיונות ההרגעה שבאו לאחרי האיומים – אין פירושם שהאפשרות להשגת שלום הולכת ומתקרבת".

"אין לנו אמון בישראלים", ציין הנשיא הסורי, והסביר שמשטרו נערך לאפשרות שתפרוץ מלחמה, כמו גם לאפשרות שיחודשו שיחות השלום: "אנחנו פועלים כך שנהיה מוכנים למלחמה ולשלום בכל רגע. הטעות שעושים רבים היא שהם מבטלים את אופציית ההתנגדות והופכים להיות אסירים של אופציית השלום. זאת למרות שעלינו להיות בשיא המוכנות לשתי האפשרויות גם יחד".

עדכון ראשון: 15:35

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully