השגריר בבריטניה: ישראל - קורבן לדמוניזציה

השגריר רון פרושאור התראיין לעיתון בריטי וטען כי ישראל מושמצת ללא הרף בדעת הקהל המקומית, למרות היחסים הטובים עם ממשלת בריטניה. "מאשימים אותנו במקום לתת לנו חיבוק גדול"

06/05/2010

שגריר ישראל בבריטניה רון פרושאור טוען כי ישראל נפלה קורבן ל"דלגיטימציה ודמוניזציה" בדעת הקהל הבריטית. בראיון לעיתון ה"טיימס" הלונדוני, אמר פרושאור כי קיים חוסר הלימה בין היחס של הממשלה הבריטית כלפי ישראל לבין עמדות הציבור, התקשורת והאוניברסיטאות בבריטניה. מצב זה עלול ליצור, לדבריו, חוסר איזון בדיון הציבורי.

"לפעמים אנחנו מרגישים שאנשים מבחוץ מפנים אצבע מאשימה לעברנו במקום לתת לנו חיבוק גדול, שזה מה שאנחנו צריכים באזור הזה", אמר פרושאור. "אנו הדמוקרטיה היחידה באזור הזה, והאתגרים שעומדים בפנינו הם עצומים. אנשים לא מודעים לכך – או לא מודעים מספיק". פרושאור הדגיש כי היחסים עם ממשלת בריטניה הם מאוד חזקים. "אולם אני חושש שבגלל הפער בין הממשלה לבין דעת הציבור, זה יגרום, בסופו של יום, זה יהיה לרעת ישראל בטווח הארוך".

דבריו של פרושאור באים בצל ההתקפה על סגניתו של פרושאור, טליה לדור פרשר, לאחר הרצאה באוניברסיטת מנצ'סטר בחודש שעבר. "ישנה הרגשה שהיחסים עם הממשלה הם הרבה יותר טובים מהתפישה בקרב הציבור, כי היא מוגדרת על ידי התקשורת, ברמת האוניברסיטאות וברמת הארגונים השונים. אנו נמצאים במצב חמור שבו ישראל עוברת דלגיטימציה ודמוניזציה לגבי מגוון של נושאים, שמעבירים את המסר שישראל היא לא מה שאנחנו באמת – מדינה דמוקרטית".

פרושאור אף הגן על מדיניות ממשלת ישראל בגדה המערבית וציין כי ממשלתו של בנימין נתניהו היא הראשונה שהקפיאה את הבנייה בהתנחלויות. "זה מראה מה שישראל רוצה לעשות", הוא אמר. בהמשך התייחס פרושאור לפתיחת שיחות הקרבה וטען שהן רק הקדמה לשיחות הישירות. "אני מאוד מאוד שמח שאנו פותחים בשיחות. באופן אישי אני לא מאמין שאנו זקוקים לשיחות קירבה, אבל אם הן המסגרת לחזרה למשא ומתן, אז שיהיה. אנו צריכים לדבר אחד עם השני", הוא הצהיר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully