פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אולמרט: "מכחיש כל קשר לפרשת הולילנד"

   רה"מ לשעבר אולמרט התייחס לראשונה לפרשת הולילנד ואמר כי הוא "די מופתע". אולמרט הכחיש כל קשר לפרשה וציין כי אם יקרא לחקירה, ימלא חובתו ויתייצב במשטרה

   ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, השוהה במדריד, התייחס לראשונה לפרשת הולילנד, בה נחשדים מקורבו עו"ד אורי מסר ובכירים בעיריית ירושלים בשוחד בתמורה לקידום פרוייקטים נדל"ניים. בראיון ממדריד לערוץ 2 אמר אולמרט כי הוא "די מופתע. אני לא יודע על מה המהומה ואני מכחיש כל קשר" עוד אמר אולמרט כי ישוב בסוף השבוע לישראל, "ואם המשטרה תרצה לשוחח איתי, אתייצב ואמלא את חובתי".

   "שמעתי על הפרסומים השונים. לא פנו אליי או לפרקליטיי בנושא", אמר אולמרט. כזכור, אולמרט כיהן כראש עיריית ירושלים בזמן הפרשה שנחשפה בימים האחרונים.

   במשטרה ובבית המשפט מגדירים את פרשת "הולילנד" כאחת מפרשות השוחד החמורות בשנים האחרונות, שככל הנראה נמשכה למעלה מעשר שנים ובמהלכה הועברו עשרות מיליוני שקלים כשוחד.

   פרקליטיו ביקשו לדחיית המשפט

   במהלך החקירה פשטו החוקרים על משרדי העירייה והחרימו מסמכים שונים. יחד עם עו"ד מסר, נעצרו חמישה חשודים, ביניהם מהנדס עיריית ירושלים, העצורים חשודים שקיבלו שוחד בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים של אנשי עסקים, בכללם פרויקט הולילנד שבמרכז ירושלים, פרויקט בצוק מנרה ופרויקט בנייה של חברת הזרע. אחד העצורים הנוספים הוא הלל צ'רני – מבעלי הקרקע בפרויקט הולילנד.

   בתוך כך, נדחה המשך משפטו של אולמרט לחודש הבא. פרקליטיו של אולמרט ביקשו להפסיק את המשפט עד תום חקירת פרשת הולילנד. השופטים בבית משפט המחוזי בתל אביב סרבו לעשות כן, אך הסכימו לדחות את המשפט עד תחילת חודש מאי, גם מסיבות אישיות של צוות ההגנה. כמו כן קיבלו השופטים את בקשת הפרקליטות לשנות את סדר העדים במשפט, ולשמוע קודם את העדים בפרשת "ראשונטורס".