סוף טוב: הצב "סופר הקטן" החלים והוחזר לים

במשך שלושה חודשים טיפלו אנשי המרכז להצלת צבי ים במסירות בצב שנקלע לסערה ועלה על החוף. היום, הוא הושב לסביבתו הטבעית

  • צב ים
מערכת וואלה! חדשות

צב ים ירוק בן חמש הושב היום (חמישי) למי הים התיכון, לאחר ששהה במהלך שלושה החודשים האחרונים בשיקום במרכז הארצי להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים במבואות ים. הצב, שנקרא "סופר הקטן", על שמו של פקח הרשות קובי סופר שמצא אותו, נפלט לים לאחר אחת מסערות החורף הקשות, כשהוא מסובך בשק עשוי סיבי פלסטיק.

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

לכתבה המלאה
השתקם כשלושה חודשים על החוף (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

לאחר תקופת "הבראה" בת שלושה חודשים אצל אנשי המרכז, הושב סופר הקטן לים היום בחוץ ניצנים. מרשות הטבע והגנים נמסר כי "בשחרור השתתפו ילדי חוג הנוער של רשות הטבע והגנים בשמורת חולות ניצנים, שעודדו את 'סופר הקטן' - כל הדרך הביתה". במרכז ההצלה של צבי הים מזכירים כי בשבועות הקרובים יחלו צבות הים לעלות אל החופים על מנת להטיל את ביציהן.

"סופר הקטן" יוצא אל החופש (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

יניב לוי, ראש מרכז הצבים סיפר על מצבו של סופר הקטן כשהגיע לטיפולם. "הצב הגיע אלינו כשחוטי פלסטיק מסובכים בסנפיריו הקדמיים, הוא היה תשוש, רזה ולא הצליח לצלול - עובדה שמנעה ממנו לאכול בים", סיפר. "לאחר שהסרנו את החוטים ביצענו צילום רנטגן שהראה שהפגיעות בסנפירים אינן חמורות. הצב גם בלע חלק מחוטי הניילון ורק כאשר אלו יצאו מגופו הוא שב לצלול, כשהוא בעצם מותיר לנו רק לתמוך בהתאוששות שלו ולדאוג שיעלה במשקל ויתחזק לקראת החזרה לים. בסה"כ 'סופר הקטן' עלה אצלנו 16% ממשקל גופו, והיום השבנו אותו לטבע בסמוך לחוף שבו הוא נפלט".

לוי ביקש מהציבור שלא להפריע לצבות הים להטיל את ביציהן. "צבת ים תנסה להעפיל לחוף בו היא עצמה בקעה ושם לחפור קן ולהטיל ביצים", אמר, "אם החוף מלוכלך או שיש בו אנשים, מדורות, רעש ואפילו עקבות של רכבי שטח - הצבה עלולה לשוב למים, ובהמשך גם להטיל את הביצים לים, מה שיוביל לאבדן הביצים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully