פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פרשת בית יהונתן: "טעויות תמוהות של לדור"

   עורך דינם של תושבי "בית יהונתן" שבכפר סילוואן במזרח י-ם השיב לדרישתו של פרקליט המדינה מראש העיר לאטום את הבית. "לדור עשה שימוש מתוזמן ומתוקשר כאמצעי לחץ", נכתב

   המאבק סביב הבנייה היהודית במזרח ירושלים נמשך: עורך הדין זאב שרף המייצג את דייריו של בניין המגורים שזכה לכינוי "בית יהונתן" שבכפר סילוואן שבמזרח העיר, השיב אחר הצהרים (שני) לפנייתו החריפה של פרקליט המדינה משה לדור לראש העיר ירושלים ניר ברקת בשבוע שעבר.

   לדור דרש מברקת לפעול באופן מיידי לאטום את הבית בהתאם לצו בית המשפט העליון בנושא. פרקליט המדינה כתב אז ש"מדינת ישראל היא מדינת חוק, ובמדינת חוק את צווי בית המשפט יש לבצע. יש בהשלמה עם מחדל מתמשך זה כדי לפגוע בכללי היסוד של המשטר ובחוסנה של הדמוקרטיה".

   במכתב התגובה לפרקליט המדינה, מוחה עו"ד שרף על "השימוש המתוזמן היטב בפרסומי סוף השבוע כאמצעי לחץ" ומבטא חשש כבד כי "שיקולים זרים ומניעים אישיים ופוליטיים, הם העומדים ביסוד עמדתו של מי אשר הביא את העניין להתייחסותך וטיפולך". לדברי שרף, במכתבו של לדור היו "שורה של טעויות תמוהות".

   כך למשל, טוען שרף, לדור טען שבית המשפט העליון הוציא ארבעה צווי איטום לבניין, "למרות שהוצא צו איטום אחד בלבד", שלטענת שרף לא הוצאה על ידי בית המשפט העליון אלא על ידי בית משפט לעניינים מקומיים. עו"ד שרף מנסה להגן על עמדתו בכך שבסילוואן קיימים צווי איטום נוספים, שלטענתו אינם נאכפים.

   לדבריו, לדור כתב שמדובר בצו איטום ישן, "למרות שקיימים באזור צווים ותיקים, מרובים וחמורים בהרבה (ביחס למבנים ערביים) וההתעלמות מהודאתם של פרקליטי עיריית ירושלים בביהמ"ש בכך שהצו הוצא על יסוד טעות".