פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   השופטים: פגיעה בביניש כמו לפגוע בנו

   נשיאי בתי המשפט בישראל התכנסו לישיבה מיוחדת בעקבות השלכת הנעל לעבר נשיאת ביהמ"ש העליון אתמול. "זוהי פגיעה במערכת המשפט בכללותה, המהווה חלק מאושיות הדמוקרטיה בישראל"

   השופטים: פגיעה בביניש כמו לפגוע בנו

   (צילום: יצחק סברדלוב, עריכה: דורון שטיין, קריינות: אילן שניג)

   נשיאי בתי המשפט בישראל התכנסו היום (חמישי) לישיבת חירום מיוחדת על רקע השלכת הנעל לעברה של נשיאת העליון דורית ביניש אתמול במהלך דיון בירושלים. הנשיאים ביקשו להביע תמיכה אישית בביניש בעקבות האירוע החמור ולחזק את ידיה: "הנשיאים רואים באירוע זה של פגיעה בסמל מסמלי המדינה, משום פגיעה במערכת המשפט בכללותה, המהווה חלק מרכזי מאושיות הדמוקרטיה במדינת ישראל", נכתב בהצהרתם המשותפת.

   מוקדם יותר שיגרה ביניש עצמה מסר לעמיתיה השופטים בו כתבה: "דאגתכם היא דאגתי – אני שותפה לחשש מפני האווירה הכללית שפשטה במקומותינו ומתופעות של אלימות כלפי שופטים, כלפי אישים במגזר הציבורי וכלפי כל אדם ואדם. לצערי, אוכפי החוק והשופטים במיוחד חשופים היום יותר מתמיד לסיכונים. אולם, כפי שחשה אנוכי, וכעולה גם ממכתביכם, איננו נרתעים מפני חובתנו לעשות מלאכתנו ולתרום לשיפור האווירה והוקעת האלימות".

   בתוך כך, הוגש הבוקר לבית משפט השלום בירושלים כתב האישום כנגד התוקף עצמו, פיני כהן, תושב העיר בן 52. כהן מואשם בתקיפה שגורמת לחבלה של ממש, היזק בזדון ובזילות בית המשפט. נשיאת בית משפט השלום שולמית דותן האריכה את מעצרו של כהן בחמישה ימים.

   הוא סיפר בחקירתו כי ביצע את המעשה כנקמה על פסיקת בית המשפט לענייני משפחה נגדו והביע חרטה על המעשה. בתוך כך, הודיעו נשיאי בתי המשפט בישראל על החלטתם לקיים מפגש חירום בעקבות תקרית השלכת הנעליים לעברה של השופטת ביניש. המפגש יתקיים היום בבית המשפט העליון.

   לשוטרים סיפר כהן כי השופטת "מיררה את חייו במשך זמן ממושך ולכן החליט לנקום בה". כשהשליך התוקף את נעליו צעק לעבר ביניש, "מושחתת של פיליפ מרכוס", כהן חשוד גם כי איים על השופט מרכוס, המכהן בבית המשפט לענייני משפחה בירושלים ודן בעבר בתיק בעניינו.

   עדכון ראשון: 19:53