כדור השלג מתגלגל

גרשון נחקר על העלמות מס: "אין קשר לפנאן"

מאמן מכבי ת"א בכדורסל נחקר ברשות המסים בחשד שניפח הוצאות כספיות. בתום חקירתו אמר: "הבטן שלי כאבה יותר כשנכנסתי, מאשר כשאני יוצא"

מערכת וואלה! חדשות
עוז מרון

(צילום: עוז מרון, עריכה: דורון שטיין)

טוב לדעת (מקודם)

איך צפוי להיראות עתידנו בעידן הרכבים האוטונומיים?

יניב הלוי
לכתבה המלאה

מאמן קבוצת מכבי תל אביב בכדורסל פיני גרשון נחקר אחר הצהרים (שלישי) ברשות המסים בעקבות חשדות שיוחסו לו בגין העלמות מס. בתום החקירה אמר גרשון כי נשאל על "דברים אדמיניסטרטיביים, לא קשור ל'מכבי', לא קשור לשופטים סמי בכר או ירון זריף". כשנשאל האם החקירה קשורה לפרשת בנק ההלוואות של מנהל הקבוצה לשעבר מוני פנאן, שלל גרשון את הסברה. "בוא נגיד שהבטן שלי כאבה יותר כשנכנסתי מאשר כשאני יוצא", אמר גרשון לעיתונאים.

גרשון חשוד שניפח הוצאות כספיות. גם שניים משחקניה הישראליים של מכבי תל אביב, גיא פניני ורביב לימונד, זומנו לתשאול ברשות המיסים.

סוכנו של גרשון, אריק קריין, שנכח גם הוא במקום, הוסיף כי "ההתאבדות של מוני פנאן מאוד מצערת, אבל הביאה גל רציני של מיליון ואחד דברים שהולכים ומסתעפים. אנשים עושים את העבודה שלהם ומעבר לזה אני לא יכול להגיד שום דבר".

בתוך כך, רשות המיסים לא מצאה קשר בין שופט הכדורסל ירון זריף לפרשת בנק ההשקעות של מוני פנאן, כך הודה בא כוח המדינה בדיון להארכת מעצרו של השופט שהתקיים היום בבית משפט השלום בתל אביב.

מהרשות נמסר כי החשוד הודה בחקירתו כי לא דיווח על הכנסותיו משיפוט בחו"ל. בבקשת המעצר שהוגשה לבית המשפט נכתב: "מניתוח מסמכי הבנק של החשוד ושל חברת דפוס גל ניר בע"מ, בה הוא משמש מנהל ובעל מניות ומבדיקת ספרי החברה, עלה חשד לפיו החשוד מושך במהלך השנה מהחברה כספים בסך מאות אלפי שקלים, מבלי לשלם מס".

עורך דינו של גרשון, אודי ברזילי, התראיין ביום רביעי לגלי צה"ל ודיבר על חקירת המאמן: "כלי התקשורת מפרסמים על מה גרשון ייחקר וזה כל פעם מעציב אותי מחדש. דברים כאלה לא היו בעבר. הדברים שלגביהם הוא נחקר ידועים, חלקם נמצאים כבר בבדיקה. שום דבר לא חדש, והגל הפרסומי הזה פוגע בשם טוב של אנשים, זה חבל. אם ניכנס לתוכן החקירה, האינפורמציה שמוציאים החוצה אינה נכונה.

"אי אפשר להיכנס לפרטי החקירה, אבל אני יכול להגיד שזה לא עסק בענייני בנקים, שופטים וחו"ל", הוסיף ברזילי. הם דברים טכניים שלא היה צריך שום פרסום לשם כך. חלק מהשאלות שפיני גרשון נשאל היו בענייניו של אדם אחר, ואפשר להבין במי מדובר. ההתנהלות של רשות המיסים היא מפתיעה. פיני כבר נחקר והדברים האלה כבר הועלו. מחפשים את הדברים הקלים והטכניים. אם כבר בודקים, אז כל דבר הולך לחקירה".

עדכון אחרון: 13/1 8:55

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully