הרב מצגר: "לא להעמיד במבחן חיילים דתיים"

הרב הראשי לישראל הגיב למכתב רבני ההסדר, לפיו הנאמנות לאל קודמת לנאמנות לממשלה ולצבא. "אני נגד סרבנות בצבא, אך טוב היה אם צה"ל לא היה מעמיד בניסיון חיילים מהציונות הדתית"

18/12/2009

הרב הראשי לישראל יונה מצגר הגיב הבוקר (שישי) למכתב ששלחו עשרות רבנים מישיבות ההסדר לתלמידיהם ובו הם כותבים כי נאמנות לאל קודמת לנאמנות לממשלה ולצבא. בשיחה עם וואלה! חדשות אמר הרב הראשי: "אני נגד סרבנות בצבא ואני יודע כמה חשוב הציות, אך טוב היה אם צה"ל לא היה מעמיד בניסיון חיילים מהציונות הדתית ומורה להם לפנות בתים ביהודה ושומרון". לדבריו, מאז ומעולם התורה לאדם מאמין היתה מעל לכל דבר אחר.

עשרות רבנים ומחנכים מישיבות ההסדר בכל הארץ - בהן גם ישיבות בתוך הקו הירוק – פרסמו אמש מכתב לתלמידיהם ובו הם אומרים כי במקרה של פקודה לפנות יישובים על ידי צה"ל – "נאמנותנו לתורה עומדת מעל כל נאמנות אחרת, לממשלה או לצבא".

במכתב שהופץ כותבים הרבנים: "לצערנו, מזה זמן משתמשים בצבא גם למטרות שאינן קשורות להגנת ישראל ומנוגדות לרצון השם. דבר זה מכניס את החיילים למציאות בה ישנה סתירה בין מצוות השם לבין צו המפקד. אמונתנו בהשם היא המקור למסירות נפשנו במלחמה ונאמנות זו עומדת מעל לכל נאמנות אחרת . אנו מחנכים להיות חיילים נאמנים מתוך מחוייבות לדבר הקדוש ברוך הוא".

על המכתב חתומים כ-30 רבנים המלמדים בישיבות ההסדר ומשמשים כר"מים (רב מחנך). בין הישיבות שבהם מלמדים הרבנים : ישיבת שעלבים, כרם ביבנה , טבריה, שדרות וראשון לציון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully