ועידת קופנהגן 2009

פיילין: ועידת האקלים היא רק משחק פוליטי

בטור דעה שפרסמה בוושינגטון פוסט טוענת המועמדת לשעבר לסגנות נשיאות ארצות הברית כי הוועידה בקופנהגן "לא תביא לשינוי מזג האוויר, אבל תשנה את הכלכלה שלנו לרעה"

10/12/2009

המאמץ לבלום את שינויי האקלים בוועידת קופנהגן הוא רק משחק פוליטי "שלא יביא לשינוי מזג האוויר, אבל ישנה את הכלכלה של ארצות הברית לרעה". כך טוענת המועמדת לשעבר לסגנות נשיאות ארצות הברית, שרה פיילין, במאמר דעה שפרסמה אמש (רביעי)בעיתון "וושינגטון פוסט".

פיילין הזכירה במאמרה את החשיפה, לפיה מדעני חקר האקלים הבריטי הסתירו מידע וערכו מניפולציות במספרים במטרה להוכיח את קיומה של ההתחממות הגלובלית ואת אשמת האנושות בה. "החוקרים-לכאורה האלה", כהגדרתה של פיילין, "אפשרו לציבור האמריקאי להבין סוף סוף מה שרבים מאתנו ניסו להבהיר לו בנושא".

לטענתה, "המכתבים חשפו מעגל של מדענים פוליטיים, שעבודתם מונחת בבסיס ועידת האקלים בקופנהגן. המכתבים חושפים ש'המומחים' המובילים הרסו בכוונה ממצאים, עשו מניפולציות על המידע, כדי להסתיר את הירידה בטמפרטורות הגלובליות, וניסו להשתיק את מבקריהם ולמנוע מהם פרסומים בכתבי עת". פיילין אף כתבה כי "השערורייה קוראת בבירור לבדיקת ההצעות שדוחפים בקופנהגן", והוסיפה: "אני תמיד האמנתי שהמדיניות צריכה להתבסס על מדע מוצק, ולא על פוליטיקה".

פיילין לא הכחישה שאכן היו שינויים שחלו באקלים. למעשה, לדבריה, היא היתה "בין המושלים הראשונים שחוו אותם ישירות במדינה הארקטית היחידה שלנו". "אבל", היא סיכמה, "אנחנו לא יכולים להגיד בביטחון שהשינויים האלה הם מעשה ידי אדם", בעוד "שהמחיר הכלכלי שלהם הוא אמיתי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully