מה לנתניהו ולפסטיבל הסרטים באילת?

הממשלה צפויה להשקיע 20 מיליון שקל בפסטיבל סרטים בינ"ל חדש באילת, בהפקת איש העסקים יורם גלובוס, חברו של רה"מ. מנהלת הפסטיבל בחיפה: "עדיף להשקיע בפסטיבלים הקיימים"

25/11/2009

המדינה הביעה נכונות עקרונית להשקיע עשרים מיליון שקלים בהקמת פסטיבל סרטים בינלאומי חדש באילת, שיפעל בנוסף לפסטיבלים הקיימים כבר בירושלים ובחיפה. כך נחשף היום (רביעי) בתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב'. לפי הדיווח, ליוזמה שותפים המפיק ואיש העסקים יורם גלובוס, ידידו הקרוב של ראש הממשלה בנימין נתניהו, והמוזיקאי קובי אושרת.

אושרת דיבר היום בתוכנית, ואמר כי חמישה משרדי ממשלה צפויים להשקיע במיזם, ביניהם משרדי החוץ, התרבות, התעשייה התיירות ופיתוח הנגב והגליל. כמו כן, אמר אושרת כי לפי הצפי הם יגייסו סכום דומה מחסויות ומתרומות. הכוונה היא שהפסטיבל יתחיל לפעול בסתיו בעוד שנה, לאחר שמספר מלונות בעיר יכשירו אולמות הקרנה בהם יוכל הפסטיבל להשתמש. באילת קיים כיום רק בית קולנוע אחד, בבעלותו של יורם גלובוס עצמו.

פסטיבלי הקולנוע הבינלאומיים הפועלים כבר בחיפה ובירושלים מקבלים סיוע ממשלתי שאינו עולה על 750,000 שקל. המנהלת והמייסדת של פסטיבל הסרטים בחיפה פנינה בלייר אמרה בתוכנית כי רק לאחר שנתיים של פעילות יכול פסטיבל לפנות לקבלת סיוע ממשלתי. בלייר ביקרה את החלטת משרדי הממשלה ואמר כי "אין עודף תקציב במדינת ישראל, ומוטב להשקיע יותר בפסטיבלים הקיימים על מנת לשמור על איכותם".

בלייר הוסיפה כי ראוי שהפסטיבל יוכיח את עצמו קודם ורק אז יפנה לקבלת תמיכה ממשלתית. מנהל פסטיבל הסרטים הבינלאומי בירושלים, אילן דה פריס, הוסיף כי הפסטיבל הירושלמי זקוק במיוחד לסיוע של המדינה, וכי היו תקופות שבשל המצב הביטחוני נקלע הפסטיבל לקשיים.

שר התיירות סטס מסז'ניקוב אמר בתוכנית כי מטרת משרדו בפיתוח המיזם היא העלאת קרנה של אילת כעיר תיירות, והבאת עוד כמיליון תיירים לעיר הדרומית. הוא דחה בתוקף את הטענה כי יורם גלובוס נהנה מעדיפות בשל העובדה שהוא ידיד אישי קרוב של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו. מסז'ניקוב הביע תרעומת על הביקורת של מנהלי הפסטיבלים בחיפה ובי"ם שאינם 'מפרגנים' למיזם החדש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully