סקר המושחתים: ליברמן מוביל, מרצ סוגרת

על פי סקר שבחן את תפיסות הציבור לגבי יושרת נבחרי הציבור, שר החוץ הוא המושחת ביותר. רק אישה אחת נמצאת בעשירייה הראשונה. ציפי לבני "הידרדרה" 15 מקומות בדירוג. נתניהו במקום החמישי

17/11/2009
השר המושחת ביותר. ליברמן(צילום: ניר לנדאו, מערכת וואלה!, ניר לנדאו)

כמדי שנה פרסמה הערב (שלישי) מכללת ספיר את סקר "מצעד המושחתים" בו התבקשו 555 נשאלים לדרג את חברי הכנסת והשרים המושחתים ביותר, והישרים ביותר. על פי הסקר, אלי ישי, אחמד טיבי וצחי הנגבי שומרים על מעמדם הגבוה (כלומר – מושחתים), ומרבית חברי הכנסת הישרים הם ממפלגות השמאל.

בראש מצעד השרים המושחתים ניצב מי שהעלה על נס את חיזוק שלטון החוק במערכת הבחירות ושביקש לקבל לידי סיעתו את המשרד לביטחון פנים - שר החוץ אביגדור ליברמן. 58% מהנשאלים ציינו כי התנהגותו הציבורית "מושחתת עד מושחתת מאד". במקום השני ניצב שר הפנים אלי ישי (52%), ולאחריהם בסדר יורד: שר התחבורה ישראל כץ (39%), ראש הממשלה בנימין נתניהו (39%), שר הביטחון אהוד ברק (37%) ולימור לבנת (32%).

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
במקום השני וה"מכובד". ישי(צילום: מגד גוזני)

חברי הכנסת המושחתים ביותר מגיעים בעיקר מהמפלגות הערביות וממפלגת קדימה. בראש הדירוג ממוקם ח"כ מוחמד ברכה כאשר 64% מהנשאלים סברו כי התנהגותו הציבורית "מושחתת עד מושחתת מאד". במקום השני ניצב ח"כ אחמד טיבי (58%) ולאחר מכן ניתן למצוא את ח"כ רוחמה אברהם (56%), צחי הנגבי (52%), ורוני בראון (48%).

הח"כ המושחת ביותר. ברכה(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

מהצד השני של הסקר, אפשר למצוא את אישי הציבור הישרים ביותר. מבין השרים, נמצא כי בני בגין הוא השר הישר ביותר. 77% חשבו שהתנהגותו הציבורית היא "ישרה עד ישרה מאד". אחריו ניתן למצוא את יו"ר הכנסת ראובן ריבלין (67%), יצחק הרצוג (68%), דן מרידור (63%) ועוזי לנדאו (62%).

77% סבורים שהתהלותו הציבורית ישרה עד ישרה מאד. בגין(צילום: ניר לנדאו, מערכת וואלה!, ניר לנדאו)

ברשימת חמשת חברי הכנסת הישרים ביותר אפשר למצוא ארבעה חברים בסיעות השמאל (שלושה ממרצ ואחת מהעבודה): את הרשימה מוביל הח"כ החדש ניצן הורוביץ ש-77% מהנשאלים ענו כי התנהלותו "ישרה עד ישרה מאד". במקום השני ניצב חבר הכנסת החדש גם כן מטעם מפלגת הבית היהודי אורי אורבך (74%), ואחריהם ניצבים חיים אורון (72%), שלי יחימוביץ (72%) ואילן גילאון (67%).

הח"כ הישר ביותר. הורביץ(צילום: עומר מירון)

עורכי הסקר הדגישו כי השנה רק אישה אחת נכנסה לרשימת עשרת אישי הציבור הישרים ביותר בהשוואה לארבע בסקר אשתקד. ציפי לבני, יו"ר מפלגת קדימה ושרת החוץ לשעבר שדורגה במשך שנתיים ברציפות בין שלושת המקומות הראשונים הידרדרה השנה למקום ה-18, כאשר רק 59% סבורים שהתנהגותה ישרה, ו-20% חושבים שהתנהגותה מושחתת.

לא שרת חוץ, גם לא בהובלת הח"כים הישרים. לבני(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully