פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   נתניהו: "הסרבנות תגרום להתמוטטות המדינה"

   ראש הממשלה התייחס לחיילי חטיבת כפיר שהניפו אתמול שלט נגד פינוי התנחלויות והוסיף כי "אין לסרבנות מקום, נעשה הכל כדי למגר אותה". אשכנזי: "ננקוט ביד קשה נגד התופעה"

   נתניהו: "הסרבנות תגרום להתמוטטות המדינה"

   "הסרבנות תגרום להתמוטטות המדינה. אין לה מקום ונעשה הכל כדי למגר אותה", כך אמר היום (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו בביקור בבסיס חיל הים בחיפה. בביקור דיבר גם הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, שאמר כי "ננקטת יד קשה נגד התופעה".

   הבוקר נגזרו עונשי מאסר לארבעת החיילים הנוספים שהניפו אתמול את השלט שבו נכתב "גם גדוד נחשון לא מפנה יהודים". אחד החיילים נשפט ל-20 ימי מאסר בפועל, חייל נוסף ירצה 14 יום מאסר בפועל ושני חיילים נוספים נשפטו ל-28 ימי ריתוק. אתמול נשפטו שני חיילים נוספים שהיו מעורבים באירוע ל-30 ימי מאסר.

   ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקר בחיל הים 1 (יח"צ , אלכס רוזקבסקי)
   "הסרבנות תגרום להתמוטטות המדינה. אין לה מקום ונעשה הכל כדי למגר אותה". נתניהו (יח"צ)

   ח"כ איתן כבל (העבודה) פנה היום ליו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ צחי הנגבי (קדימה), בדרישה לקיים דיון על האירועים בחטיבת כפיר. לדבריו, "יש לפעול ביד קשה נגד החיילים מניפי השלטים המכתימים את הלוחמים האמיתים במעשיהם. אסור לתת להם להפוך את צה"ל לחבורה של פלאנגות".

   המקרה שארע אתמול מתווסף למקרה נוסף של מרד בחטיבת כפיר. בסוף חודש אוקטובר חיילים מהחטיבה הניפו שלט גדול במהלך טקס השבעה לחיילי הגדוד. על השלט נכתב "גדוד שמשון לא מפנה בחומש" ובמקביל הונפו שלטים דומים על ידי הורי חיילים בקהל. שני החיילים שהניפו את השלט הורידו אותו רק לאחר התערבותם של המפקדים במקום.

   מחאת חיילי גדוד נחשון נגד פינוי יישובים (יח"צ , אסף פריד)
   עונשי מאסר נגזרו הבוקר לארבעת החיילים הנוספים שהניפו אתמול את השלט שבו נכתב "גם גדוד נחשון לא מפנה יהודים"

   המחאה הזו קיבלה רוח גבית נוספת לאחר ש-25 חיילי מילואים ששירתו בשנים האחרונות בגדוד שמשון של חטיבת כפיר, מסרו לפני כחודש למפקד הגדוד, סגן אלוף ציון שנקור מכתב, שבו הם הביעו את זעמם על השתתפות הגדוד בפינוי ההתנחלות חומש. במכתב שהועבר גם למפקד חטיבת שומרון אלוף משנה איציק בר, ציינו חיילי המילואים כי הם "מתביישים בגדוד", על כך שחייליו מפנים ישראלים מההתנחלות חומש שבשומרון.

   חבר הכנסת נחמן שי ביקש לקיים דיון דחוף בוועדת החוץ והביטחון בנושא האירועים בחטיבת כפיר. "האירועים בחטיבת כפיר מעידים כי מתחת לפני השטח שוררת בחטיבה תרבות של אי מילוי פקודות וסרבנות", אמר ח"כ שי. "למרות שהמח"ט הגיב במהירות על המקרה האחרון, הרי שסדרת האירועים מעידה כי משהו רקוב בחטיבת כפיר".

   ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקר בחיל הים 1 (יח"צ , אלכס רוזקבסקי)
   נתניהו מבקר בבסיס חיל הים (יח"צ)