מקסיקו: שיקרו שהתינוקות מתו ומכרו אותם

הרשויות במקסיקו סיטי עצרו רופאים בבית חולים פרטי בחשד שגנבו תינוקות בני יומם, אמרו לאמותיהם שהם מתים, ומכרו אותם לזוגות אחרים. אחת האימהות סיפרה: שמעתי את התינוקת שלי בוכה

רשויות מקסיקו עצרו שלושה רופאים, אחות ופקידת קבלה באשמה שגנבו תינוקות בני יומם מבתי חולים ומכרו אותם. העצורים, כולם עובדים בבית חולים פרטי, חשודים בכך שאמרו ליולדות שהתינוקות שלהם מתו בלידה ואז מכרו את התינוקות. בנוסף, נעצר גם זוג נשוי באשמה שקנה שני תינוקות ורשם אותם כילדים שלו.

המזימה התגלתה אחרי שאישה, שילדה תינוקת באוקטובר 2008, גילתה שהתינוקת שלה בחיים ונמכרה לאישה אחרת תמורת 15,000 פזוס (1,130 דולר), כך אמר סגן התובע הכללי של מכסיקו סיטי, לואיס גנארו. התינוקת חזרה לזרועות אמה, ואנסה גוזמן, לאחר שהרשויות ערכו בדיקת רקמות שאישרה את זהותה.

גוזמן אמרה לרשויות שהיא ילדה את בתה ב-25 באוקטובר 2008. היא מעולם לא ראתה אותה אבל שמעה אותה בוכה. היא ביקשה שוב ושוב ומהרופא לראות אותה אבל הוא אמר שלה שהיא תוכל לראות אותה אחרי שהיא תתאושש מההרדמה והניתוח הקיסרי שעברה.

מאוחר יותר, הרופא אמר לה שתינוקת נלקחה לבית חולים לתינוקות, ויום אחר כך אמר לגוזמן שהתינוקת מתה כי היא נולדה עם בעיות נשימה בלתי ניתנות לטיפול, והם נאלצו לשרוף את גופתה. גוזמן ביקשה מהרופא לקבל את האפר של התינוקת שלה או לפחות תעודת פטירה ולטענתה הוא אמר לה: "כבר אמרתי לך. היא מתה. לקחתי אותה שישרפו את הגופה שלה. אין עוד על מה לדבר או לעשות. המסמכים בדרך".

מאוחר יותר גוזמן קיבלה אי מייל מבנו של מנהל המרפאה שאמר לה שבתה בחיים ושד"ר אורטיז, הרופא שלה, נתן אותה למשפחה אחרת תמורת הרבה כסף.בעקבות האי מייל החלו הרשויות בחקירה שגם הובילה למעצר עובדי המרפאה ובני הזוג. על-פי דיווחים בתקשורת המקומית, צוות המרפאה נעצר ב-2005 לאחר שיולדת אחרת התלוננה על כך שהתינוק שלה נגנב בנסיבות דומות, אך הצוות שוחרר במהרה.

דו"ח של משרד המדינה האמריקאי מהשנה מתאר את מקסיקו כ"מקור, תחנת מעבר ויעד גדול" לסחר בבני אדם. רוב הקורבנות הם נוודים ללא מסמכים, נשים וילדים שמנוצלים מינית, כך על פי דו"ח סחר בבני אדם לשנת 2009. לפי הדו"ח, מכסיקו אמנם מגבירה את מאמציה, הרשעות נגד המעורבים בסחר בבני אדם הן עדיין נדירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully