גרמניה: קנס לבישוף בריטי מכחיש שואה

בית משפט בגרמניה קנס בישוף בריטי קיצוני שאמר בראיון לערוץ טלוויזיה שבדי כי במהלך השואה נרצחו על ידי הנאצים רק "200 עד 300 אלף יהודים"

27/10/2009

בית משפט בגרמניה הטיל (היום) קנס של 12 אלף אירו על בישוף אנגלי שנמצא אשם בהכחשת שואה. במכתב שקיבל הבישוף ריצ'רד וויליאמסון מבית המשפט, צוין כי הוחלט לקנוס אותו עקב דברים שאמר בשידור בטלוויזיה השבדית. במהלך השידור הכחיש וויליאמסון את קיומם של תאי הגז הנאצים ואמר שרק "200 אלף עד 300 אלף יהודים" נרצחו בידי הנאצים.

הכחשת שואה נחשבת לפשע שנאה בגרמניה ומכיוון שהראיון המדובר עם הבישוף נערך בעיר הגרמנית רגנסבורג, יכלו רשויות החוק הגרמניות לחקור את המקרה.

וויליאמסון חבר בקבוצת "קתולים מאוד אדוקים" (SSPX) שנפרדה מהוותיקן ב-1998 עקב רפורמות ועידת הוותיקן השנייה וביניהן ההחלטה לבטל את הקביעה שהיהודים הרגו את ישו. החלטת בית המשפט באה במקביל לתחילת שיחות בין בכירים בוותיקן ל-SSPX במטרה לגשר על הפערים ביניהם.

דבריו של וויליאמסון התגלו בינואר האחרון, לאחר שהאפיפיור בנדיקטוס ה-16 הסיר עליו את החרם. המהלך של האפיפיור גרם לזעם רב בקרב יהודים וקתולים. מאוחר יותר הודיע הוותיקן שהוא לא ידע על דבריו של וויליאמסון.

עורך דינו של וויליאמסון, אמר להגנתו של הבישוף כי הראיון קוים תחת ההנחה שהוא לא ישודר בגרמניה אלא בשבדיה, שבה אין חוק האוסר על הכחשת שואה. עוד נמסר כי ווליאמסון עשוי לערער על עונשו.

  • הכחשת שואה
  • גרמניה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully