ליברמן: ההליכים נגד ישראל פוגעים בשלום

בפגישה עם חוויאר סולנה, אמר שר החוץ כי "המשך קידום התהליכים ברוח החלטת מועצת זכויות האדם תסכן תהליך השלום". גולדסטון: "ליברמן לא באמת רוצה שלום"

20/10/2009
רויטרס

(צילום: רויטרס, עריכת וידאו: לירז ליבנה

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל

על רקע דבריו של השופט הדרום-אפריקאי ריצ'רד גולדסטון, לפיהם "שר החוץ של ישראל אינו רוצה כלל שלום", נועד היום אביגדור ליברמן עם חוויאר סולנה, האחראי על מדיניות החוץ באיחוד האירופי.

השר ליברמן אמר לסולאנה בפגישתם כי "המשך קידום התהליכים ברוח החלטת מועצת זכויות האדם בז'נבה תסכן את האפשרות לנהל תהליכים מדיניים ולקיים מו"מ בין ישראל לפלסטינים". ליברמן תקף את הרשות הפלסטינית על "הפעילות החתרנית שלה נגד מדינת ישראל, המצטרפת להחלטות ועידת הפת"ח מאוגוסט האחרון, הקובע את המאבק המזוין כאסטרטגיה".

השבוע דחה גולדסטון את הטענה הישראלית לפיה תהליך השלום ייפגע מהדו"ח שלו. בשיחת ועידה שקיים בשבוע שעבר עם רבנים אמריקאים אמר גולדסטון כי זו "טענה שטחית ושגויה לחלוטין". גולדסטון טען כי כרגע אין כלל תהליך שלום וכי הסיבה לכך היא ששר החוץ אביגדור ליברמן אינו רוצה בכך.

"על איזה תהליך שלום הם מדברים? אין בכלל כזה. שר החוץ שלהם לא רוצה בכך", אמר גולדסטון שהוסיף וציין כי "אם ממשלת ישראל תפתח בחקירה פתוחה ונאותה של המבצע בעזה כל הנושא יסתיים. העיסוק בדו"ח שלי יסתיים ככל שזה נוגע לישראל".

דבריו של גולדסטון מפורסמים בסוכנויות הידיעות בזמן שהקבינט המדיני ביטחוני סיים בצהריים את הישיבה שדנה במאבקה של ישראל בדוח. בעקבות דרישתו של שר הביטחון אהוד ברק, הקבינט לא העלה לסדר היום את נושא הקמת ועדת החקירה לאירועי עופרת יצוקה, כפי שדרשו גורמים בינלאומים.

חברי הקבינט דנו על הדרכים השונות להתמודד עם הסערה וההשלכות של הדו"ח. היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז הציע לקבינט מספר אפשרויות להתמודד עם השלכותיה המשפטיות של החלטת האו"ם, ביניהן הקמת ועדת בדיקה ישראלית לממצאי הדו"ח. משרד החוץ הציע לקבינט תכנית הסברתית להתמודדות עם מעמדה המעורער של ישראל בעולם.

בהמשך היום, נועד גם שר הביטחון אהוד ברק עם סולנה, "אנחנו נדון בנושאים הקשורים למזרח התיכון שבמרכזם חידוש השיחות בינינו לבין הפלסטינים בנקודה בהן הופסקו. נדון גם באירן ובדו"ח גולדסטון", אמר ברק. מאוחר יותר נפגש סולאנה עם שר החוץ ליברמן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully