נתניהו יוצא למלחמה בנפט הערבי

בדיון עם השר להגנת הסביבה אמר ראש הממשלה, כי על ישראל לפתח תחליפי אנרגיה לנפט, שמרוכז "בידיים הלא נכונות". ארדן: המשק הישראלי צריך לעבור מהפכה ירוקה

19/10/2009

"הבעיה האסטרטגית של מדינת ישראל היא בראש ובראשונה ריכוזו של הנפט בידיים הלא נכונות, וחלוקה לא נכונה של העושר בעולם. אם נפתח תחליפי אנרגיה לנפט, נוכל לשנות את מאזן האנרגיה העולמי". כך אמר היום (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך פגישה שקיים עם השר להגנת הסביבה גלעד ארדן.

נתניהו אמר לארדן, כי הוא "מוכן לגייס כסף ממשלתי ופרטי כדי לעודד את המחקר והפיתוח בתחום מציאת תחליפים לנפט. המקור הכי זמין לכך נמצא אצלנו בשפע – אור השמש, האנרגיה הסולארית".

ארדן דן בפגישתו עם נתניהו בצורך להפחית את פליטות גזי החממה של ישראל, צורך אותו הגדיר השר "אסטרטגי". כמו כן דנו השניים בהיערכות הממשלה והמשק למעבר לכלכלה המבוססת על ייצור אנרגיה נקייה.

"נדרשת מהפכה במשק הישראלי במעבר לכלכלה ירוקה תוך שיתוף הסקטור הפרטי והממשלתי שיתמרץ פיתוח ידע וטכנולוגיות ויאפשר הובלה ישראלית בהתמודדות עם האתגרים הסביבתיים", אמר ארדן. "מהפכה זו תאפשר בנוסף גם צמיחה ותעסוקה המבוססות על כלכלה ירוקה".

בנוסף, ציין השר ארדן בפני ראש הממשלה כי "כל עוד ישראל לא מקבלת על עצמה מחויבות להפחתת פליטות גזי חממה, היא עלולה להיתפס על ידי המדינות המתפתחות כמי שאינה בת שיח בתחום הסביבתי, דבר שיפגע ביכולתנו להצטרף למדינות ה -OECD, ולכן עלינו לקבל על עצמנו לקראת ועידת קופנהגן מחויבויות הפחתה שאפתניות בהתאם ליכולת הישראלית".

בתום המפגש הנחה ראש הממשלה את מנכ"ל משרדו, אייל גבאי, לגבש בתוך כחודש תוכנית עבודה לארבע השנים הקרובות, שתציג את הצעדים הנדרשים להפחתת פליטות גזי חממה. כמו כן הורה ראש הממשלה לצוותו לסקור בפניו את הטכנולוגיות הישראליות שיש בכוחן להיות ראש חץ עולמי במאבק בפליטות הגז.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully