פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   החיסונים הראשונים לשפעת החזירים הגיעו ארצה

   לאחר שהחיסונים יעברו את אישור הגורמים המוסמכים יתחילו לקבל אותם הצוותים הרפואיים ואלה שנמצאים בקבוצות הסיכון, ככל הנראה כבר בתחילת חודש נובמבר

   החיסונים הראשונים לשפעת החזירים נחתו הערב (ראשון) בנמל התעופה בן גוריון, כך דווח הערב בגלי צה"ל. מתן החיסונים יחל כנראה בחודש נובמבר, לאחר שהם יעברו תהליך של רישום ואישור של גורמי הרפואה. הראשונים לקבל את החיסונים יהיו צוותיים רפואיים ואנשים שנמצאים בקבוצות הסיכון ושגילם נע בין שלוש ל-65.

   בדיון שקיים בשבוע שעבר הצוות לטיפול במגפות, המייעץ למשרד הבריאות, הוצגו נתונים מעודדים המעידים על יעילות החיסונים ובטיחותם. בנוסף, הוצגה מדיניות החיסונים בעולם. תרכיבי החיסון נמצאו בטוחים ויעילים.

   הצוותים הרפואיים וקבוצות הסיכון יקבלו את החיסונים על פי הפירוט הבא: מבוגרים וילדים בגילאי 10-65 יקבלו מנת חיסון אחת, ילדים בגילאי 3-9 יקבלו שתי מנות חיסון. בנוגע לנשים בהיריון ולילדים בני חצי שנה עד 3 יתקיים דיון נוסף.

   לפני כשבועיים אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי "ישראל מקדימה את רוב מדינות העולם ברמת ההיערכות לשפעת החזירים", בישיבת הממשלה שדנה בין היתר גם בנושא המגפה. לדבריו, "אנו במצב שנוכל לחסן את כל האוכלוסייה ובראש ובראשונה את קבוצות הסיכון". על פי המידע שנמסר לשרים, החודש תקבל ישראל 350 אלף חיסונים נגד השפעת. בחודש נובמבר תקבל מספר דומה של חיסונים, כאשר עד מרץ 2010 תקבל ישראל סך הכול שני מיליון ושלוש מאות אלף מנות חיסון. עוד נמסר לשרים, כי יש אפשרות שהחל מינואר 2010 תקבל ישראל עוד שמונה מיליון מנות חיסון. העלות של רכישת החיסונים תגיע לסדר גודל של 450 מיליון שקלים. בישראל נמצאים מיליון ורבע אנשים בקבוצות הסיכון למחלה.