סערת דו"ח גולדסטון

צפו בסטודנטים משתיקים את אולמרט

הפגנות אנטי ישראליות סוערות מחוץ לכותלי אוניברסיטת שיקאגו, בעקבות נאומו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. עם זאת, באירופה דווקא מכירים בזכותה של ישראל להגן על עצמה

מערכת וואלה! חדשות

סערת דו"ח גולדסטון מסרבת לשכוך: עשרות סטודנטים הפגינו ביום חמישי האחרון מחוץ לכותלי אוניברסיטת שיקאגו בזמן נאומו של ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד אולמרט. הסטודנטים קראו קריאות נגד אולמרט ונגד האוניברסיטה שהזמינה אותו לנאום. מהצד השני הפגינו מספר מפגינים לטובת ישראל.

סטודנטים שישבו בהרצאה קראו לעבר אולמרט את הקריאות "רוצח" ו"תתבייש לך". "החיים הללו נגנבו. זאת רשימה של 1400 שמות של אנשים שנטבחו בעזה, אורכה 101 עמודים" צעקה אחת התלמידות, שהתקבלה במחיאות כפיים חלקיות מצד הקהל. בסופו של דבר הוצאה התלמידה מהאולם על ידי מאבטחי המקום.

בית הספר האריס למדיניות ציבורית באוניברסיטת שיקאגו הזמין את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לנאום בפני הסטודנטים. מארגני ההרצאה אסרו על כניסה של כלי תקשורת לאולם בו נערך הנאום, אך מספר תלמידים הכניסו טלפונים סלולאריים איתם הם צילמו את המתרחש באולם.

הסטודנטים בשיקאגו לא לבד: גם ח"כ מוחמד ברכה קרא לאמץ את הדו"ח ולהעמיד את אולמרט לדין. ברכה אמר לוואלה! חדשות כי "הדו"ח חובר בידי ועדה מהימנה ואנשים מהימנים. אימוצו הוא הדבר המובן מאליו. אם הוא קובע שישראל ביצעה פשעי מלחמה משמע שבישראל יש פושעי מלחמה. אלה צריכים לעמוד לדין מיד, מבלי לגלגל את האחריות על החייל הבודד שלחץ על ההדק. גם הוא אחראי אבל כל מי שמעליו, עד ראש הפירמידה, כלומר אולמרט, הם אחראים, ויש להעמידם לדין".

עם זאת, ישנן מדינות שדווקא מכירות בזכותה של ישראל להגן על עצמה. נשיא צרפת וראש ממשלת בריטניה שלחו אמש מסר מרגיע לירושלים. במכתב ששלחו ניקולא סרקוזי וגורדון בראון לראש הממשלה בנימין נתניהו נכתב כי צרפת ובריטניה מודעות לרגישות נושא דו"ח גולדסטון בישראל וביקשו מהצדדים הנוגעים בדבר להביא להרגעת הרוחות סביב הדו"ח, כך מסרה סוכנות הידיעות הצרפתית. מכתבם של השניים נשלח לאחר שוועדת זכויות האדם של האו"ם אימצה את מסקנות הדו"ח. סרקוזי ובראון כתבו כי הם מכירים בזכותה של ישראל להגן על עצמה, וקראו לישראל לפתוח בחקירת אירועי "עופרת יצוקה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully