איך נפלו גיבורים במרומים

רונה רמון ספדה לאסף: "קטונתי מלהצילך"

200 קרובי משפחה וחברים התכנסו היום בבית העלמין בנהלל לכבוד טקס האזכרה במלאת 30 יום למותו של סרן אסף רמון. חברתו: "הגעגועים לא פוסקים"

13/10/2009

האזכרה לרגל 30 הימים למותו של סרן אסף רמון שנהרג בהתרסקות מטוס אפ-16 התקיימה הערב (שלישי) בבית העלמין הצבאי בנהלל. בגלי צה"ל דווח כי באזכרה השתתפו 200 קרובי משפחה וחברים קרובים.

אימו של אסף, רונה רמון אמרה מעל הקבר כי "חודש שלם אני כועסת וזועקת, איך לא השכלתי להציל אותך הפעם, קטונתי מלהצילך, אני מתוסכלת ואני נאלצת להיפרד ממך". חברתו של אסף, עדי מגן אמרה כי החודש האחרון נדמה לה כמו נצח. "הלב שלי מרוסק אנחנו כל כך צריכים אותך והגעגועים לא פוסקים לשנייה", אמרה.

רמון, בנו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון, נהרג בהתרסקות מטוס F-16 חד-מושבי מדגם "נץ" בדרום הר חברון. ההתרסקות אירעה מדרום ליישוב בני חבר, בתוך ואדי.

בשל הקשיים הטופוגרפיים להגיע למטוס, התקשו כוחות החילוץ לחלץ את גופת הטייס והסתייע במסוקי סער על מנת להוריד כוחות לשטח. לדברי עדי ראייה, המטוס היה מפורק לחלוטין והתפזר לאורך רדיוס של עשרות מטרים. במקביל, הוצא צו שטח צבאי סגור וכוחות ביטחון רבים הובהלו למקום.

אסף, הלך בדרכו של אביו והתנדב לקורס הטיס, אותו סיים בהצטיינות במגמת הקרב בחודש יוני השנה. בחודש מרץ האחרון ניצל אסף מהתרסקות במסגרת קורס הטיס. אז נתקל בתקלה חריגה במהלך טיסת אימון והצליח להנחית את מטוסו בשלום.

  • אסף רמון
  • רונה רמון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully