אופנועניות בתחתונים נלחמות בביטוח

אלפי רוכבים בתחתונים וקסדות צבאו את שדרות רוטשילד בתל אביב במחאה על העלאת תעריפי ביטוח החובה, תוך המולה אדירה ורעש מחריש אוזניים של מנועים וצופרים

07/10/2009
אבי כהן

(צילום: אבי כהן, עריכת וידאו: לירז ליבנה)

עוד בוואלה!

גם הקורונה השפיעה: הבחירות הישראליות בתחרות מוצר השנה

בשיתוף מוצר השנה ישראל

תחת הסיסמה "שטייניץ משאיר אותנו ללא כיסוי", יצאו רוכבי הדו-גלגלי אל רחובות תל-אביב במחאה כנגד העלאת תעריפי ביטוח החובה המתוכננת על ידי משרד האוצר ב-1 בנובמבר.

בהפגנה הרביעית בסדרה, התכנסו אלפי רוכבים בחניית מגרש הכדורגל בלומפילד ביפו, הסירו את בגדיהם, חבשו קסדות ויצאו ברכיבה אל שדרות רוטשילד. שם, תוך המולה אדירה ורעש מחריש אוזניים של מנועים וצופרים, הניפו הרוכבים שלטים הקוראים בגנות הייקור הצפוי. לדברי הרוכבים, ייקור תעריפי ביטוח החובה יאלץ אותם לרכב ללא כיסוי ביטוחי ואף לעבור למכוניות ובכך להוסיף ולהכביד על התנועה הגדושה ממילא בערים הגדולות.

מחאת האופנוענים(צילום: אורי לנץ)

בשלושת האירועים הקודמים, נחסמו צירי תנועה מרכזיים כמו כביש 5, איילון, כביש החוף, כביש ירושלים-תל-אביב ומחאה רביעית זו מגיעה לאחר ההתעקשות של משרד האוצר שלא לבטל את הייקור הצפוי וכן כנגד שתיקתו הלא מוסברת של שר התחבורה בנושא.

בשיחה שערכנו עם מארגני המאבק באירוע האחרון ביקשו אלה להדגיש כי ציבור הרוכבים לא יעבור בשתיקה על גזירות האוצר וכי אם בכוונת המשרד להמשיך בסירובו לבטל את תעריפי הביטוח או לחילופין להוזילם, המאבק ימשך ואף יוחרף.

מחאת האופנוענים(צילום: אורי לנץ)
מחאת האופנוענים(צילום: עומר מירון)
מחאת האופנוענים(צילום: אורי לנץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully