סערת דו"ח גולדסטון

גולדסטון ענה לשדרות: הזכרנו סבלכם בדו"ח

ראש עיריית שדרות בוסקילה האשים אתמול את מחבר הדו"ח הביקורתי על מבצע עופרת יצוקה בהתעלמות מהקסאמים. היום השיב לו גולדסטון: "ציינו בדו"ח גם את הרקטות והפצמ"רים"

השופט ריצ'ארד גולדסטון, מחבר דו"ח האו"ם על פעילות צה"ל במבצע עופרת יצוקה בעזה דחה היום (ראשון) את הביקורת שמתח עליו ראש עיריית שדרות, דוד בוסקילה במכתב אתמול. בוסקילה האשים את גולדסטון בהתעלמות מירי הקסאמים לעבר שדרות ויישובי הדרום.

"ציינו בדוח את ירי הרקטות והפצמ"רים לעבר דרומה של ישראל", כתב גולדסטון במכתב התשובה. "הצהרנו כי ירי הרקטות והפצצות יש בו משום ביצוע פשעי מלחמה ואולי אף פשעים נגד האנושות". גולדסטון ציין עוד כי חברי הוועדה ביקשו לבקר ביישובי הדרום ובמיוחד בשדרות, אך ממשלת ישראל לא אישרה את הביקור. "אשמח לקבל את הזמנתך לבקר בשדרות בביקורי הבא בישראל", כתב גולדסטון ומסיים בברכת שנה טובה.

"העולם ואתה בתוכו שתקתם, שתקתם לנוכח גופות ילדינו שתקתם לנוכח עיניהם המפוחדות של ילדינו, שתקתם לנוכח כל אחד מ-8,000 טילי הקסאם שנחתו בעירנו", תקף במכתבו בוסקילה. "שתיקתכם הייתה מפחידה ומזכירת נשכחות".

בוסקילה הודה לשופט גולדסטון על תשובתו, אך שב ודחה את טענותיו כי הוועדה נהגה באיזון. לדברי בוסקילה, ההשוואה שעשתה הוועדה בין החמאס שיזם את הירי לעבר אזרחים לבין צה"ל שפעל להפסיק את האש, היא בלתי מוסרית וחוטאת לצדק. עם זאת, בוסקילה הזמין את גולדסטון לבקר בשדרות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully