מרקל חגגה ניצחון, גרמניה זזה ימינה

קנצלרית גרמניה הודיעה כי אין בכוונתה להוציא לפועל רפורמות כלכליות מרחיקות לכת, למרות שככל הנראה תרכיב קואליציה הנחשבת לימנית, עם המפלגה הליברל-דמוקרטית

29/09/2009
קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, שמפלגתה זכתה בבחירות, תמשיך בתפקיד ארבע שנים נוספות(צילום: רויטרס)
אנגלה מרקל מנצחת בחירות בגרמניה. רויטרס
מרקל הודיעה כי אין בכוונתה להוציא לפועל רפורמות כלכליות מרחיקות לכת, למרות שככל הנראה תרכיב קואליציה הנחשבת לימנית, עם המפלגה הליברל-דמוקרטית ולא עם המפלגה הסוציאל דמוקרטית, שותפתה הקודמת לשלטון(צילום: רויטרס)
הליברלים, שחלקו לאחרונה את השלטון בתקופת הלמוט קוהל עד שנת 1998, זכו להישגם הטוב ביותר אי פעם, ויקבלו ככל הנראה בין שלושה לארבעה תפקידי שרים. יו"ר המפלגה, גידו וסטרוולה, צפוי לקבל את תיק החוץ(צילום: רויטרס)
תוצאות הבחירות מסמנות תזוזה ימינה של המערכת הפוליטית בגרמניה. המפלגה הסוציאל דמוקרטית, בראשות שר החוץ פרנק וולטר שטיינמאייר אמנם הגיע למקום השני, אך ספגה מפלה קשה ואיבדה כעשרה אחוזים מהתמיכה שלה. אלו התוצאות הגרועות ביותר למפלגה(צילום: רויטרס)
מפלגת הירוקים זכתה בעשרה אחוזים מקולות הבוחרים(צילום: רויטרס)
מפלגת "די לינקה" השמאל-רדיקלית זכתה להישג מרשים כשקיבלה 26% מקולות הבוחרים, לאחר שהבטיחה להיאבק למען העניים והמובטלים(צילום: רויטרס)
בראיון ראשון לאחר תוצאות הבחירות, בהן נרשם אחוז ההצבעה הנמוך ביותר מאז מלחמת העולם השנייה, אמרה מרקל כי בכוונה להקים קואליציה בהקדם האפשרי(צילום: רויטרס)
שתי המפלגות הצפויות להרכיב את הקואליציה כבר הודיעו כי בכוונתן לפעול לקיצוץ במיסים. הליברלים נחשבים לבעלי תפיסה כלכלית ימנית יותר מזו של מרקל השמרנית(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully