וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התגייסות למען המרצה שקרא להחרמת ישראל

סטודנטים ומרצים מאוניברסיטת בן גוריון שלחו מכתב לנשיאת האוניברסיטה שם הביעו גיבוי ותמיכה בד"ר ניב גורדון, שפירסם מאמר בו קרא להחרים את ישראל

סטודנטים ומרצים מאוניברסיטת בן גוריון שלחו היום (חמישי) מכתב לנשיאת האוניברסיטה בו הם מביעים גיבוי ותמיכה בד"ר ניב גורדון, מרצה באוניברסיטה שפירסם מאמר בעיתון הלוס אנג'לס טיימס בו קרא להחרים את ישראל.

במכתב ששלחו לנשיאה כתבו הסטודנטים והמרצים כי "אנו הסטודנטים מבקשים להביע תמיכתנו בד"ר ניב גורדון ובניסיונו המבורך להעלות לדיון נושאים מהותיים וראויים בשאלת עתידה של החברה הישראלית, נושאים אשר נעדרים מהשיח הציבורי הלגיטימי". הם הבהירו כי "אנחנו סבורים שאוניברסיטה המעודדת עשייה חברתית וחשיבה ביקורתית, לא ראוי שתשתלח במרצה הקורא לפעולה לא אלימה מתוך דאגה ורצון לחיים שיוויוניים בארץ".

הסטודנטים והמרצים פנו לנשיאת האוניברסיטה באומרם "אנחנו קוראים לך, פרופ' כרמי, כנשיאה של מוסד אקדמי, לא לסמן את הקווים האדומים לפי תכתיבי הקונסנזוס הישראלי, אלא, לעודד הרחבת גבולות השיח, ערעור על האמיתות הרווחות ופעולה מתוך צו המצפון כפי שעשה ד"ר ניב גורדון".

גונה בחריפות לאחר פרסום המאמר

כזכור, שר החינוך, גדעון סער, הגיב למאמר שפרסם ד"ר גורדון בעיתון לוס אנג'לס טיימס ואמר כי "מאמרו של פרופסור גורדון מעורר שאט נפש וראוי להוקעה", אמר סער. "הגישה הברורה שביטאה נשיאת אוניברסיטת בן גוריון בפומבי לגבי המאמר ותוכנו היא גישה ראויה". שר החינוך שוחח עם נשיאת אוניברסיטת בן גוריון בנושא ונשיאת האוניברסיטה עדכנה את השר כי בכוונת האוניברסיטה לבחון את האמצעים בהם ניתן לנקוט כנגד פרופסור גורדון.

נשיאת אוניברסיטת בן גוריון גינתה אף היא את דבריו של ד"ר גורדון. "אנחנו מזועזעים מדבריו הבלתי אחראים של ד"ר ניב גורדון, הראויים מוסרית לכל גינוי", אמרה הנשיאה, פרופסור רבקה כרמי. לדבריה, "אנחנו מתנערים בתוקף מהשקפותיו ההרסנית של גורדון, המשתמש באופן ציני בחופש הביטוי הקיים בישראל ובאוניברסיטת בן גוריון". היא הוסיפה כי "אוניברסיטת בן גוריון היא מוסד ציוני, המגשים את חזונו של דוד בן גוריון על בסיס יום יומי, מקדם את פיתוח הנגב ומדינת ישראל. התבטאות מהסוג הזה, של מתיחת ביקורת בוטה ומסיטה על מדינת ישראל, פוגעות בעבודה המצוינת המתבצעת באוניברסיטת בן גוריון ובכל האוניברסיטאות בישראל. אנשי אקדמיה, שחשים כך כלפי מדינתם, מוזמנים לחפש אכסניה מקצועית ואישית אחרת במקום אחר", אמרה כרמי.

במאמר שפורסם בעיתון הלוס אנג'לס טיימס ב-20.8 (חמישי) קרא ד"ר ניב גורדון להחרים את ישראל מבחינה כלכלית, תרבותית ופוליטית על רקע היותה מדינת "אפרטהייד". במאמר כתב גורדון כי הטלת חרם בינלאומי על ישראל היא "הדרך היחידה להציל אותה". גורדון כתב עוד כי "הדרך המדויקת ביותר לתאר את ישראל היום היא שזו מדינת אפרטהייד". לדבריו הדרך היחידה לבלום את מגמת האפרטהייד בישראל היא באמצעות לחץ בינלאומי כבד. "המילים והגינויים של ממשל אובמה והאיחוד האירופי לא הניבו תוצאות, אפילו לא הקפאת ההתנחלויות, לא כל שכן החלטה לנסיגה מהשטחים הכבושים" כתב. "שום דבר אחר לא עבד. לחץ בינלאומי מסיבי על ישראל זו הדרך היחידה להבטיח שהדור הבא של ישראלים ופלסטינים ושני בני בכלל זה, לא יגדלו במשטר אפרטהייד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully