(צילום: רויטרס. עריכת וידאו: גדי וינסטוק. קריינות: אילן שניג)
פאי טאופו, תושב אוקלנד שבניו זילנד, רצח את כלבו וצלה אותו על האש במסגרת מנהג מסורתי, הנקרא "אומו". כתב אישום לא יוגש נגד טאופו מאחר שלפי החוק הניו זילנדי, זוהי זכותו החוקית.
טאופו, שנולד באיטונגה, צלה את כלב הפיטבול שלו כשפקחי צער בעלי חיים הגיעו לחקור את המקרה. החוקרים נזעקו על ידי חברי הקהילה המודאגים, אך עבור הכלב ריפר זה היה כבר מאוחר מדי. טאופו ואישתו הופתעו לראות את החוקרים מאחר שבשר כלבים נחשב מאכל נורמלי באי טונגה.
במסגרת חוקי ניו זילנד, זה חוקי להרוג כלב אם הריגתו נעשית במהירות וללא כאבים. טאופו לא היה מודע כלל כי הוא עושה דבר שאינו מקובל חברתית בניו זילנד, אך אמר כי לא יהרוג יותר כלבים כדי שלא לפגוע ברגשות אנשים בעתיד.
גבר מניו זילנד הרג את כלבו וצלה אותו
16.8.2009 / 15:05