וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברית הזוגיות עברה בקריאה ראשונה בכנסת

הצעת החוק המיועדת לאזרחים מחוסרי דת עברה בכנסת ברוב של 22 מול שלושה מתנגדים. ההצעה הינה גירסה מצומצמת של הצעת החוק שהגישה ישראל ביתנו בכנסת הקודמת

הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה ראשונה את הצעת חוק "ברית הזוגיות" לאזרחים חסרי דת ברוב של 22 מול שלושה מתנגדים. אתמול אושרה ההצעה בוועדת השרים לענייני חקיקה ובממשלה. "חוק זה הינו חיוני וחשוב מאין כמותו" אמר שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. בהתייחסו להעברת כלל החוק בעתיד, הוסיף השר: "הבטחנו שתוך 15 חודשים מיום הקמת הממשלה ובהתאם להסכם הקואליציוני, נעביר את חוק ברית הזוגיות. השלב הראשון קורה היום ולאחר הפגרה, יובא לאישור השלב השני".

על פי הצעת החוק, אותה הגיש שר המשפטים יעקב נאמן, תתאפשר הכרה בזוגות שאינם יהודים ומוגדרים חסרי דת. במסגרת החוק, ימנה שר המשפטים שופט אשר ינהל את מרשם הזוגיות של חסרי הדת.

לפני כחודש הורידה הכנסת מסדר היום את הצעת חוק ברית הזוגיות של חברי הכנסת שלמה מולה ורוברט טובייב מקדימה. חברי הכנסת של ישראל ביתנו דוד רותם, דני אילון, רוברט אילטוב, אורלי לוי ויצחק אהרונוביץ שנכחו באולם הצביעו נגד הצעת החוק ואילו שאר חברי הכנסת מהמפלגה כלל לא נכחו בהצבעה.

"זהו צעד ראשון בהגשמת העקרונות שקבעה ישראל ביתנו לפני הבחירות" אמר ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) עם סיום ההצבעה.

ח"כ שלמה מולה (קדימה) הגיב אתמול לאישור הצעת חוק ברית הזוגיות המתוקנת בממשלה. מולה אמר כי "ישראל ביתנו סוטרת בפני בוחריה שוב ושוב. במקום לתמוך בהצעת החוק המקורית, הנותנת מענה יסודי ומקיף לבעיית הנישואין בישראל, ליברמן וחבורתו תומכת בהצעת חוק מצומצמת וחסרת ערך". ח"כ מולה הגיש הצעת חוק רחבה אשר קיבלה את השם "ברית הזוגיות" לפני כחודש וחצי. הצעת החוק של מולה היתה זהה להצעת החוק של ישראל ביתנו מהכנסת הקודמת אך
אלו בחרו שלא לתמוך בה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully