וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מסמך: מדינת ישראל נגד דודו טופז

בכתב האישום שנפרש על 13 עמודים מואשם טופז בשבעה סעיפים: תקיפה, שיבוש הליכי משפט, תכנון תקיפה וסחיטה באיומים

בבית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

המאשימה: מדינת ישראל
באמצעות פרקליטות מחוז תל אביב - פלילי


- נ ג ד -

הנאשמים:
1. דוד (דודו) בן אליהו טופז גולדנברג
יליד 1946
כעת במעצר מיום 31/05/2009

2. דניאל בן ברוך זנקו
יליד 1971
כעת במעצר מיום 31/05/2009

3 איימן בן איברהים זבידאת
יליד 1987
כעת במעצר מיום 30/05/2009

מבוא

1. נאשם 1 עסק מזה שנים רבות בהנחיית תוכניות בידור ושעשועונים.

2. בתקופה הרלוונטית לכתב האישום פנה נאשם 1 לבכירים ובעלי מעמד והשפעה בתחום התקשורת (להלן: "אנשי תקשורת") והציע להם הצעות להפיק תוכניות, סדרות וכתבות, בהם יהיה מעורב.

3. משנדחו הצעותיו, החליט נאשם 1 לפגוע באנשי התקשורת כנקמה על שדחו אותן, וכן לפגוע באמרגנו לשעבר, הכול כפי שיפורט להלן.

4. כדי לממש החלטתו לפגוע באותם אנשי תקשורת ולגרום להם חבלות חמורות, פעל נאשם 1, בשיתוף עם אחרים, כמפורט להלן, לאיתור אנשים מתאימים אשר תמורת תשלום יתקפו למענו את אנשי התקשורת בהם בחר לנקמה כאמור, ויגרמו להם חבלות חמורות.

אישום ראשון: תקיפת אבי ניר

(פ"א 30479/08 תחנת ירקון פלא 464224/08)


א. העובדות:
1. המבוא לכתב האישום מהווה חלק בלתי נפרד מאישום זה.

2. אבי ניר (להלן: "ניר") הוא מנכ"ל חברת "קשת".

3. במועד שאינו ידוע לתביעה, לפני 24.11.08, פנה נאשם 1 לאחר וקשר עימו קשר לאתר אנשים מתאימים (להלן "התוקפים"), שבתמורה לתשלום כספי יתקפו את ניר.

4. במסגרת הקשר ולשם קידומו, מסר נאשם 1 לאחר את כתובת מגוריו של ניר, וסיכם עימו כי תמורת ביצוע התקיפה הוא ישלם לו סך 8,000 ¤, אשר שולמו לו בפועל בעוד מועד.

5. האחר פנה לשני תוקפים אלמונים, וסיכם עימם אמנם כי במועד שקבע עבורם הם יתקפו את ניר.

6. א. בתאריך 24.11.08, על דעתו של נאשם 1 והאחר, ארבו שני התוקפים לניר בסמוך לגינה ציבורית אשר ליד ביתו בשכונת תל-ברוך בתל-אביב (להלן: "הגינה"), כשהם מצוידים באלה.

ב. בסמוך לשעה 19:30 יצא ניר לטיול עם כלבו בגינה. בעודו משוחח בטלפון הנייד שברשותו, ניגשו אליו התוקפים, ולאחר שידאו את זהותו תקפו אותו שלא כדין בכך שחבטו בגופו בכוח רב באמצעות האלה ובעטו בו (להלן: "התקיפה"). מייד לאחר מכן, נמלטו התוקפים מן המקום כשהם מותירים את ניר חבול ומדמם.

7. כתוצאה מהתקיפה נגרמו לניר חבלות חמורות כמתואר להלן: שבר בעצמות האף עם סטיה במחיצה, חתכים בפנים ובמצח מעל גבה שמאלית, שבר בצלע מספר 9 מימין, שבר בזיז רחבי של חוליה 11, שבר פתוח עם חבלה בגיד של יד ימין באספקט פלמרי של אצבע 5 , שבר בבסיס מטקורפל 5 מימין, הגיד נתפר יד בגבס ברך שמאל הושמה בגבס.

8. בעקבות כל אלה, נזקק ניר לאשפוז, לניתוחים ולשיקום רפואי ממושך.

9. מספר ימים לאחר מכן העביר נאשם 1 לאחר סך 5,000 ¤ כתשלום נוסף עבור התקיפה החמורה של ניר.

10. במעשיו האמורים קשר נאשם 1 קשר עם אחר לתקוף את ניר בנסיבות מחמירות, לגרום לו לחבלה חמורה וכתוצאה מכך, נגרמו לניר, באמצעות התוקפים, חבלות חמורות.


ב. הוראות החיקוק לפיהן מואשם נאשם 1:
1. קשירת קשר לביצוע פשע - עבירה לפי סעיף 499 (א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 (להלן: "החוק").

2. תקיפה הגורמת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות – עבירה לפי סעיף 333 בנסיבות סעיף 335(א)(1) ו (2) יחד עם סעיף 29 לחוק.

אישום שני: שיבוש הליכי משפט

העובדות:
1. עובדות האישום הראשון מהוות חלק בלתי נפרד מאישום זה.

2. בתאריך 3.12.08, בעיצומה של חקירה משטרתית בקשר לאישום הראשון, שלח נאשם 1 לניר, באמצעות הדואר, מעטפה ובה ארבעה גפרורים ומכתב ובו כתב: "באש ובמים בית"ר ירושלים", וזאת בכוונה ליצור את הרושם כי אוהדי בית"ר ירושלים הם העומדים מאחורי מעשה התקיפה, ועל מנת להטות את החקירה לכיוונם של אותם אוהדים.

3. בסמוך לכך העביר ניר את המכתב לשוטרי מרחב ירקון.

4. במעשיו האמורים יצר נאשם 1 מצג שווא לפיו בתקיפה נשוא האישום הראשון מעורבים אוהדי בית"ר ירושלים, וזאת במטרה להכשיל הליך שיפוטי.


ב. הוראת החיקוק לפיה מואשם נאשם 1:
שיבוש מהלכי משפט – עבירה לפי סעיף 244 לחוק העונשין התשל"ז – 1977.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

זה כל כך טעים ופשוט: מתכון לבננות מקורמלות

בשיתוף חברת גליל

אישום שלישי: תקיפת בועז בן ציון

א. העובדות:
1. המבוא לכתב האישום מהווה חלק בלתי נפרד מאישום זה.

2. בועז בן-ציון (להלן: "בן-ציון") הינו בעל משרד לייצוג אומנים בשם "ייצוג 1 אמנים ויוצרים בע"מ" ושימש במשך שנים כאמרגנו של נאשם 1, עד אשר נפרדו דרכיהם בתאריך 15.12.08.

3. במועד שאינו ידוע למאשימה, לפני 18.1.09, פנה נאשם 1 לנאשם 2 אשר התגורר בשכנות אליו וקשר עימו קשר על פיו יאתר נאשם 2, עבורו, אנשים מתאימים שיתקפו את בן ציון ויגרמו לו חבלות ממשיות. בתמורה לביצוע התקיפה סוכם בין השניים שנאשם 1 ישלם לנאשם 2 סך 12,000 ¤.

4. במסגרת הקשר ולשם קידומו עשו נאשמים 1 ו 2 כדלקמן:

א. נאשם 1 מסר לנאשם 2 תאור כללי של בן-ציון ונסע עימו לביתו של בן ציון ברחוב רחל בתל-אביב, שם הצביע בפניו על מכוניתו של בן-ציון מסוג מרצדס בצבע שחור (להלן:"המכונית").

ב. נאשם 2 איתר את איברהים עזאם (להלן:"אברהים") וביקש ממנו לתקוף את בן-ציון בין בעצמו ובין באמצעות אחרים, מסר לו את כתובתו של בן-ציון ושילם לו סך 6,000 ¤ עבור התקיפה.

ג. במסגרת הקשר ולשם קידומו, בתאריך 18.1.09, בסמוך לשעה 08:40, התקשרו אלמונים מטעמו של אברהים (להלן: "התוקפים") מטלפון ציבורי הסמוך לביתו של בן-ציון ואמרו לו "אל תצא מהבית הולכים להרוג אותך ואת השותף שלך...".

5. בשעה 08:50, יצא בן-ציון מביתו, נכנס למכונית, התניעה ופתח את חלונה. או אז הגיעו התוקפים, ותקפו את בן-ציון דרך חלון רכבו, שלא כדין, באופן שאחד מהם הלם באגרופיו בצווארו של בן- ציון והשני הלם באגרוף בפניו תוך שהוא מאיים עליו בכוונה להפחידו:"תזהר יא מניאק אתה והשותף שלך, תיסע מכאן".

6. כתוצאה מהתקיפה נגרמו לבן ציון נפיחות בראשו והמטומות בפניו, והוא סבל מכאבים בראשו ובצווארו.

7. במעשיהם האמורים קשרו נאשמים 1 ו 2 ואחרים קשר לתקוף את בן-ציון ולגרום לו לחבלות ממשית, תקפו אותו באמצעות התוקפים שלא כדין וגרמו לו לחבלה של ממש.


ב. הוראות החיקוק לפיהן מואשמים הנאשמים 1 ו-2:

1. קשירת קשר לביצוע פשע - עבירה לפי סעיף 499 (א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 (להלן: "החוק").

2. תקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות – עבירה לפי סעיף 380 בנסיבות סעיף 382 (א) יחד עם סעיף 29 לחוק.

אישום רביעי: סחיטה באיומים

א. העובדות:

1. המבוא לכתב האישום והאישום הראשון מהווים חלק בלתי נפרד מאישום זה.

2. נאשם 1 חשש כי החקירה שנפתחה בעקבות מעשה התקיפה של ניר תוביל אליו, ועל-כן ובכוונה לשבש את החקירה ולהסיטה לכיוונים רחוקים ממנו, שלח לניר שבעה מכתבים שתוכנם יפורט בהמשך. את המכתבים כתבה, לבקשתו ועל פי הנחיותיו הפרטניות ת.ש. שגם חתמה על המכתבים באות ש', באופן שנחזה להראות כאילו נכתבו המכתבים על ידי מי שמכירה את פרטי התקיפה ומצויה בפרטי החקירה המשטרתית.

3. בחלק מהמכתבים רשמה כותבת המכתבים, על-פי הנחיית הנאשם, את "הערכותיה" לגבי זהות מבצעי התקיפה :

א. במכתב מתאריך 15.2.09 נכתב כי זהות התוקפים ידועה ל"כותבת": "זה אדם שאתה איתו בקשר יומיומי כמעט... הוא עצמו איש שנראה לך סימפטי ותמים אבל יש לו קשרים עם גורמים בעולם התחתון..".

ב. במכתב מתאריך 25.2.09 נכתב כי זהות האדם ששלח אנשים מהעולם התחתון לתקוף את ניר ידועה "לה" בוודאות ו"כיוונה" את ניר לשיחת טלפון מטרידה שהתקיימה כשנה וחצי קודם לכן (ובדיעבד הסתבר כי בוצעה מטעמו של נאשם 1).

ג. במכתב מתאריך 6.3.09 נכתב כדלקמן: "האדם שעומד מאחורי המעשה הנפשע נמצא איתך בקשר יומיומי כמעט, הוא בעמדה בכירה מאוד..".

ד. במכתב מתאריך 13.4.09 נכתב: "אני במקומך הייתי דורשת מהמשטרה לעצור את בועז בן-ציון, תמירה ירדני, יואב גרוס ומוזי ורטהיים – אין לך מושג כמה הם מסוכנים לך ולחייך".

4. בחלק מהמכתבים, כפי שיפורט בהמשך, איים נאשם 1 על ניר והטיל עליו אימה בכוונה להניע אותו להיענות לדרישותיו הכספיות, וזאת בין השאר תמורת מידע שיימסר על ידי "כותבת המכתבים" לניר על מבצעי תקיפתו ואיומים עליו שמעשה כזה יישנה, אם לא ישלם.

א. במכתב מתאריך 25.2.09 נדרש ניר לשלם ל"כותבת" 250,000 $ תמורת מסירת מידע על זהות תוקפיו. והוסף כי: "אם לא תרצה לשתף פעולה איתי, זאת בעיה שלך (הסכום איננו ניתן למיקוח) אבל תדע לך שאתה צפוי לארוע טראומתי נוסף בשבועות הקרובים (אותו אדם לא ינוח ולא ישקוט עד שיגרום לך לנזק)". ניר נדרש להניח סרט אדום על צוואר השור ברחוב ראול וולנברג 24 בת"א כהסכמה לדרישה.

ב. במכתב מתאריך 6.3.09, נדרש ניר שלא להעביר את המכתב למשטרה ולהסדיר את נושא הדרישה הכספית תמורת מידע על התוקפים: "האם יש באפשרותך להעביר כסף לחשבון בנק מחו"ל כך שאי אפשר יהיה לדעת שהכסף הגיע ממך או מחברת קשת?" ניר נדרש לקשור סרט ירוק נאשם 1 סביב צואר השור אם נענה לדרישה.

ג. במכתב מתאריך 24.3.09 הבטיח נאשם 1 לניר כדלקמן: "אבי – אם אראה שאכן פעלת על-פי דרישתי, ועצרת מיידית את תחרות 'כוכב נולד', אז תקבל ממני את הדרך להעביר את הכסף וגם את שמו של האדם/אנשים שעמדו מאחורי התקיפה שלך".

ד. בתאריך 13.4.09 כתב נאשם 1 לניר: "תתעורר אבי לפני שיהיה מאוחר מידי!! תודיע מיד לתמירה ירדני, יואב גרוס ובועז בן-ציון שחברת "קשת" לא תשתף איתם פעולה, כל עוד הם נמצאים בחקירה בעניין שלך. תכין מיליון ¤ במזומן, בשטרות של 100 ¤ וחכה להוראות ממני במכתב הבא...בינתיים – שמור על עצמך! אני יודעת שיש שמירה משטרתית על הבית שלך אבל זה לא מספיק. האנשים האלה יותר מתוחכמים מהמשטרה".

ה. בתאריך 13.4.09 כתב נאשם 1: "אתה לא יודע, אבל מתכננים עליך פעולה נוספת, ממש בימים הקרובים, וזה לא הולך להיגמר במכות".

ו. בתאריך 21.4.09 כתב נאשם 1: "לא רוצה לשלם, אל תשלם אבל שים לב מה קורה בעולם שלך סביבך. אל תדאג, זה יגיע בקרוב גם אליך".

6. במעשיו האמורים סחט הנאשם 1 את ניר והכשיל חקירה משטרתית.


ב. הוראות החיקוק לפיהן מואשם הנאשם 1:

1. סחיטה באיומים (מספר עבירות) – עבירה לפי סעיף 428 רישא וסיפא לחוק העונשין התשל"ז – 1977 (להלן :"החוק")

2. שיבוש מהלכי משפט (מספר עבירות) – עבירה לפי סעיף 244 לחוק.

אישום חמישי: ניסיון לתקיפת בן ציון

א. העובדות:

1. המבוא לכתב האישום והאישום השלישי הינם חלק בלתי נפרד מאישום זה.

2. במועד שאינו ידוע לאחר הארוע המתואר באישום השלישי ולפני 22.4 פנה נאשם 1 לנאשם 2 ואמר לו כי אינו שבע רצון מעוצמת המהלומות שהוטחו בבן-ציון וקשר עימו קשר לתקוף את בן-ציון בשנית ובאופן חמור יותר.

3. במסגרת הקשר ולשם קידומו פנה נאשם 2 בשנית לאברהים אשר שלח מטעמו את רומן אלייב (להלן: "רומן") ומוחמד אבו עסי יונס (להלן: "יונס") לתקוף את בן-ציון.

4. בתאריך 22.4.09 בשעות הבוקר הגיעו רומן ויונס סמוך לביתו של בן-ציון במטרה לתקוף אותו . בעודם ממתינים לבואו של בן-ציון, בשעה 08:35 נעצרו רומן ויונס על-ידי המשטרה, לאחר שנוכחותם במקום עוררה חשד, ובכך סוכלה תקיפתו של בן-ציון.

5. בסמוך לאחר מכן העביר נאשם 1 לנאשם 2 סך 20,000 ¤, מהם 10,000 ¤ כתשלום תמורת מעשיהם של רומן ויונס ו 10,000 ¤ נוספים אשר הועברו לאברהים לצורך מימון שכר טרחת עורכי דינם של רומן ויונס בגין ייצוגם בהליכי המעצר בגין הארוע המתואר בסעיף 3 לאישום זה.


ב. הוראות החיקוק לפיהן מואשמים הנאשמים 1 ו-2 :

1. קשירת קשר לביצוע פשע – עבירה לפי סעיף 499 (א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 (להלן: "החוק").

2. ניסיון לגרום לחבלה חמורה בנסיבות מחמירות – עבירה לפי סעיף 333 בנסיבות 382 (א) יחד עם סעיף 25 לחוק.

אישום שישי: תקיפת שירה מרגלית

א. העובדות:

1. המבוא לכתב האישום מהווה חלק בלתי נפרד מאישום זה.

2. שירה מרגלית (להלן: "מרגלית") היא סגנית מנהל חברת "רשת".

3. במועד שאינו ידוע לתביעה לפני 20.5.09, פנה נאשם 1 לנאשם 2 וספר לו על רצונו לפגוע במרגלית. בין נאשמים 1 ו 2 נרקם קשר לפיו תמורת סך 30,000 ¤ אשר ישלם נאשם 1 לנאשם 2, ידאג נאשם 2 כי מרגלית תותקף ותגרם לה חבלה חמורה.

4. במסגרת הקשר ולשם קידומו נתן נאשם 1 לנאשם 2 פתק ובו כתובתה של מרגלית וכן נתן לו תאור של מרגלית. נאשם 2 העביר את התאור והכתובת לסלימאן חיאדרה (להלן: "סלימאן") והורה לו לתת למרגלית שתי סטירות כך "שתשב בבית חולים". נאשם 2 לקח את סלימאן לסיור הכנה סביב ביתה של מרגלית בשכונת צהלה בתל-אביב. (להלן: "הבית").

5. בסמוך לכך פנה סלימאן לנאשם 3 וקשר עימו קשר לתקוף את מרגלית. במסגרת הקשר ולשם קידומו "יארגן" נאשם 3 מכונית בה ייסעו השניים לביצוע התקיפה.

6. א. בתאריך 20.5.09 לפני שעה 19:50, במסגרת הקשר ולשם קידומו הגיעו נאשם 3 וסלימאן, במכונית בה נהג נאשם 3, לקרבת ביתה של מרגלית. כשסלימאן עתיד לבצע את התקיפה ונאשם 3 אמור להמתין במכונית כדי למלט את סלימאן מהמקום לאחר ביצוע התקיפה.

ב. באותה עת הגיעה מרגלית לבית כשהיא מלווה בבנה א. יליד 2002 (להלן: "הקטין").

ג. הקטין עלה במדרגות לכיוון דלת הכניסה לבית ומרגלית הלכה אחריו.

ד. סלימאן יצא מהמכונית, פנה אל מרגלית באמרו "סליחה", מרגלית הישירה אליו מבט ואז תקף אותה סלימאן שלא כדין באגרופים בפניה בכוונה לגרום לה לחבלה חמורה.

ה. מרגלית התמוטטה בכניסה לבית.

ו. בו בזמן הגיע לבית אילן שילוח, בן-זוגה של מרגלית (להלן: "שילוח"). משהבחין נאשם 3 בשילוח, נמלט מהמקום במכונית. שילוח הבחין בסלימאן נס מן המקום רגלית ודלק ברכבו אחריו.

ו. סלימאן התקרב לחלון רכבו של שילוח ותקף אותו שלא כדין, על ידי כך שרסס על פניו גז פלפל שהיה ברשותו, ונמלט מהמקום בריצה.

7. כתוצאה ממעשיהם של הנאשמים נגרמו למרגלית שבר באף, שבר בארובת העין, המטומות בפנים, נפיחות ושפשופים בלחי שמאל ובשפה השמאלית, בגינם אושפזה מרגלית בבית חולים, נותחה בעינה ונזקקה לטיפול רפואי ממושך.

8. מספר ימים מאוחר יותר שילם נאשם 1 30,000 ¤ לנאשם 2. נאשם 2 העביר 15,000 ¤ לסלימאן מהם שילם סלימאן לנאשם 3 - 2,500 ¤ תמורת חלקו בתקיפת מרגלית.

9. במעשיהם האמורים קשרו הנאשמים קשר ביחד עם סלימאן לביצוע פשע וגרמו למרגלית חבלה חמורה בכוונה מחמירה.

ב. הוראות החיקוק לפיהן מואשמים כל הנאשמים:

1. קשירת קשר לביצוע פשע – עבירה לפי סעיף 499 (א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 (להלן: "החוק").

2. חבלה בכוונה מחמירה – עבירה לפי סעיף 329(א)(1) ביחד עם סעיף 29 לחוק.

אישום שביעי: תכנון תקיפת עמוס רגב

א. העובדות:

1. המבוא לכתב האישום מהווה חלק בלתי נפרד מאישום זה.

2. במועד שאינו ידוע לתביעה לפני 25.5.09 קשר נאשם 1 קשר עם נאשם 2 לפגוע בעמוס רגב, עורך עיתון "ישראל היום" (להלן: "רגב").

3. במסגרת הקשר ולשם קידומו בירר נאשם 1 את פרטיו של רגב במודיעין 144, מסר אותם לנאשם 2 ואמר לו: "תבהיל אותו, תן לו סטירה". נאשם 2 פנה אל סלימאן וביקש ממנו לתקוף אדם נוסף. סלימאן הסכים ופנה אל נאשם 3 ועדכן אותו כי מתוכננת תקיפה נוספת ונאשם 3 הביע נכונותו לקחת חלק בתקיפה ואף התעניין בגובה התשלום הצפוי.

4. בתאריך 30.5.09 בשל גל שמועות שנפוצו בדבר מעורבותו של נאשם 1 בתקיפת אנשי תקשורת, שלח נאשם 1 לנאשם 2 הודעת טקסט (מסרון) בה הוא מורה לו לעצור, לפי שעה, את התוכנית לפגוע ברגב.

5. במעשיהם האמורים קשרו הנאשמים ביחד עם סלימאן קשר לתקוף את רגב בצוותא.

ב. הוראת החיקוק לפיה מואשמים כל הנאשמים :
קשירת קשר לביצוע פשע – עבירה לפי סעיף 499 (א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 .

  • עוד באותו נושא:
  • דודו טופז

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully