צבא לבנון חשף רקטות סמוך לגבול ישראל

4 הרקטות נמצאו על ידי כוחות הביטחון סמוך לגבול, באזור שפונה לרמת הגולן. בשבת נורתה קטיושה מלבנון ונפלה ביישוב בגליל

25/02/2009

כוחות צבא לבנון גילו הערב (רביעי) ארבע רקטות, סמוך לגבול עם ישראל. כך דווח בקול ישראל. הרקטות נמצאו באזור סמוך לרמת הגולן. עד כה לא ברור אם הרקטות היו מוכנות לשיגור.

בשבת בבוקר נורתה קטיושה מלבנון לישראל ונפלה באחד היישובים בגליל המערבי. שתי אחיות שמתגוררות ביישוב נפצעו באורח קל מרסיסי זכוכית. חיזבאללה הכחיש כל מעורבות בשיגור הקטיושה ואף גורם בלבנון לא קיבל אחריות לירי.

צה"ל השיב באש תותחים אל עבר מקורות הירי. ההערכה היא כי הירי לא בוצע על ידי חיזבאללה אלא על ידי ארגון פלסטיני הפועל בלבנון. לפני כשבועיים איתרו כוחות יוניפי"ל חמש קטיושות בוואדי חמול שבאזור נאקורה בדרום המדינה. גורמים בלבנון אמרו כי הן אמנם לא היו מוכנות לשיגור אך בסמוך להן נמצא גם משגר טילים. ואילו לפני כחודשיים, מצאו כוחות הביטחון הלבנונים שמונה טילי קטיושה המכוונים לעבר ישראל ומוכנים לשיגור.

במהלך מבצע "עופרת יצוקה" נורו לעבר ישובי הצפון חמש קטיושות בשתי תקריות שונות. אחת פגעה בבית אבות בנהריה אך לא גרמה לנפגעים. שתיים נוספות נפלו בשטחים פתוחים ושתיים נוספות בשטח לבנון. בצה"ל העריכו כי ארגון פלסטיני בלבנון, ולא חיזבאללה, הוא שאחראי לירי.

  • לבנון
  • קטיושות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully