"זו ההזדמנות האחרונה להחזרת גלעד"

בני משפחתו של החייל החטוף קוראים להתנות את פתיחת המעברים בשחרורו. ”אסור להפוך אותו למקרה רון ארד נוסף"

18/02/2009

רגע ההכרעה הגיע: הבוקר (רביעי) ידון הקבינט במתווה לשחרור שליט. בזמן הדיון יפגינו חברי מטה החברים של גלעד יחד עם עשרות אזרחים מחוץ למשרד ראש הממשלה. "ממשלת ישראל חייבת לנצל את ההזדמנות האולי אחרונה לשחרור גלעד", אמר גיא אליאסף, דובר המטה. "אנו קוראים לשרי הקבינט ובראשם לאהוד אולמרט לקבל החלטות שיביאו לשחרורו המיידי של גלעד שליט. אם המהלך לא יתקיים לפני החלפת הממשלות ייתכן שיהיה מאוחר מדי".

לקראת הדיון היום, קראה אמש משפחתו של החייל החטוף להתנות את פתיחת מעברי הגבול בין חמאס לישראל בשחרורו. לדברי המשפחה, "על הקבינט לעמוד על התנאי הזה ולא לפספס את ההזדמנות הנוכחית, כפי שקרה בהסכמים קודמים, כמו הסכם התהדייה. המשפחה רואה בהסכם המתגבש עתה את ההזדמנות האחרונה להחזיר את גלעד הביתה. אי החלטה על חזרתו במסגרת ההסכם חורצת את גורלו לחודשים ואולי לשנים רבות".

באשר למחיר הכבד שבו כרוכה עסקת חילופי השבויים מסרה משפחת שליט, כי "ליבה עם המשפחות השכולות. כמשפחה שכולה, שאיבדה אח במלחמת יום הכיפורים, אין מי שמבין טוב ממנה מה פירוש שחרור אסירים עם דם על הידיים. עם זאת, את גלעד אפשר עדיין להציל – ולא להפוך אותו למקרה רון ארד נוסף".

עוד אמרה המשפחה, כי "ישראל ביצעה מחוות הומניטריות רבות מאז נפל גלעד בשבי – כולל העברת תרופות, טיפול בנפגעים ועוד, בעוד אשר כלפי גלעד לא בוצעה שום מחווה הומניטרית ומעולם לא ביקר אצלו נציג הצלב האדום. מזה חודשים ארוכים אין אפילו הוכחה פיזית, כי הוא בחיים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully