נועם שליט נפגש הערב עם סרקוזי

הנשיא הצרפתי זימן את שליט לפגישה באליזה, במסגרת המאמצים להביא לשחרורו של גלעד שליט, המחזיק גם באזרחות צרפתית

27/01/2009

נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, הוזמן ביום שישי לפגישת עדכון שוטפת עם נשיא צרפת ניקולא סרקוזי ויועציו.
הפגישה עם נשיא צרפת נערכה הערב (שלישי) בשעה 18:30 (שעון ישראל).

נועם שליט מקיים קשר שוטף מזה זמן רב עם יועציו של נשיא צרפת, במסגרת מאמציו של סרקוזי להביא לשחרורו של גלעד, המחזיק גם באזרחות צרפתית. בהודעת ארמון הנשיאות הצרפתי מצוין כי הנשיא סרקוזי משקיע מאמצים בניסיון להביא לשחרורו וכן מוזכר המכתב שהועבר להוריו של שליט דרך סוריה וקטאר.

בתוך כך, דובר חמאס ברצועה וחבר משלחת הארגון לשיחות בקהיר, איימן טהא, אמר הבוקר כי: "המשא ומתן לשחרור החייל החטוף גלעד שליט יחודש מהמקום שבו הופסק ולא יתחיל שוב מנקודת האפס" לדבריו, "חמאס מברך על קיום משא ומתן לגיבוש עסקת שליט "כשישראל תהיה מוכנה לכך".

בשיחה עם עיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון, סירב טהא למסור פרטים אודות מצבו של שליט והבהיר: "לא נעביר מידע נוסף על שליט". טהא חזר על עמדת ארגונו לפיה יסרב לקשור בין שחרור שליט לבין פתיחת המעברים לרצועת עזה.

תא"ל במיל' חזי משיטה, ראש מטה המאבק לשחרור גלעד שליט: "אנו מקווים כי תהיינה בפי נשיא צרפת בשורות מעודדות. אנו מודים לנשיא צרפת על מאמציו להביא לשחרורו של גלעד אך בסופו של דבר האחריות להחזרתו של גלעד נמצאת בידי ממשלת ישראל ואנו מצפים שתימצא דרך להחזרתו לפני סיום כהונתה של הממשלה הנוכחית ".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully