פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   עשרות הפגינו נגד תעריפי התחבורה הציבורית

   פעילים של "התנועה הירוקה - מימד" הפגינו בירושלים במחאה על העלאת תעריפי התחבורה הציבורית: "ניכור ואטימות של הפוליטיקאים"

   עשרות הפגינו נגד תעריפי התחבורה הציבורית

   (צילום: אבי אזולאי, עריכת וידאו: נעמה דרור)

   עשרות פעילי סניף ירושלים של התנועה הירוקה- מימד, בשיתוף אגודת הסטודנטים של האונ' העברית הפגינו אתמול (שלישי) מול התחנה המרכזית בירושלים במחאה על העלאת תעריפי התחבורה הציבורית. הפעילים נשאו שלטים הקוראים שלא להעלות את המחירים וקראו קריאות בגנות השרים האחראים להעלאת המחירים. המפגינים דורשים מהמדינה להוריד את המחירים הפוגעים בשכבות החלשות ומעודדות שימוש ברכב פרטי, יקר ומזהם. ההפגנה אורגנה בתגובה להעלאת תעריפי הנסיעה בתחבורה ציבורית , העלאה בשיעור של 8%, שתיכנס לתוקפה החל מהראשון בינואר.

   יואב ועקנין, ממארגני ההפגנה אמר בהפגנה כי: "העלאת תעריפי התחבורה הציבורית פוגעת בכולנו- סטודנטים, תלמידים ועובדים. הדבר דוחף את כולנו אל הרכב הפרטי- הגורם לתאונות דרכים, לזיהום אוויר ולהגדלת פערים חברתיים ואנו דורשים מן המדינה להוריד את המחירים בחזרה".

   ערן בן ימיני, מועמד "התנועה הירוקה- מימד" אשר נאם בהפגנה אמר כי: "הכנסת כל כך קרוב לכאן, במרחק של מספר צעדים אך הפוליטיקאים רחוקים מכאן עשרות קילומטרים. עליית המחירים נובעת מניכור ואטימות של הפוליטיקאים מול הציבור. אנחנו חייבים לשבור את האטימות ולהחזיר את ההקשבה גם לאזרחים שנוסעים באוטובוס, ולא מתנהלים ברכבי שרד מהודרים".