אולמרט על דוכן הנאשמים

"ראשונטורס" - על מה כל המהומה?

הפרשה שהחלה כספיח לפרשת טלנסקי מסתמנת כראשונה שתניב כתב אישום. אולמרט חשוד שקיבל מימון כפול לנסיעות לחו"ל

מערכת וואלה! חדשות

מבין כל הפרשות בהן מעורב לכאורה ראש הממשלה אהוד אולמרט, הפרשה הראשונה שעשויה להניב כתב אישום היא ראשונטורס, שנחשפה ביוני השנה. היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז הודיע הערב (רביעי) כי יזמן את אולמרט ואת ראש לשכתו לשעבר שולה זקן לשימוע לפני הגשת כתב אישום.

לפי החשד, אולמרט פתח קופה בחברת הנסיעות "ראשונטורס", ואליה הזרים כסף שמקורו במימון כפול ואף משולש לעתים של טיסותיו לחו"ל על ידי המדינה וארגונים ציבוריים. בכסף שהצטבר, למעלה מ-100 אלף דולרים, הוא מימן עשרות טיסות פרטיות של בני משפחתו. פרשת ראשונטורס נחשפה כמעט באקראי תוך חקירת פרשת מעטפות הכסף, בה מעורב איש העסקים האמריקאי משה טלנסקי.

בפשיטה על משרדי החברה איתרו חוקרי המשטרה קבלות שמעידות לכאורה שכמה גופים מימנו במקביל את אותן טיסות של אולמרט. לפי מקור המעורה בחקירה, החשד מתמקד בלפחות 12 טיסות של אולמרט בתפקידיו הקודמים. אולמרט קיבל מהמדינה מימון לטיסותיו במסגרת תפקידיו, ובמקביל ביקשו זקן ומתאמת הנסיעות שלו, רייצ'ל ריסבי-רז, מגוף ציבורי אחד או יותר לממן את אותן טיסות.

בין הגופים שמימנו את הנסיעות היו "יד ושם", מכון ויזנטל, הבונדס, עמותת "אקי"ם" למען ילדים מפגרים, עמותת "על"ה" למען סטודנטים עיוורים והאגודה למען החייל בארה"ב. כל גוף התבקש לשלם את מלוא סכום הטיסה וכך הצטבר כסף עודף בקופה, עד לסכום של יותר מ-110 אלף דולר. חוקרי המשטרה חושדים שבני משפחת אולמרט טסו עשרות פעמים לחו"ל על חשבון קופת הנסיעות שניהל אולמרט בסוכנות הנסיעות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully