ישראל הולכת לבחירות

ישי נגד הרצוג: "נולד עם כפית זהב בפה"

יו"ר ש"ס עקץ את שר הרווחה: "שלא כמוהו, אני גדלתי בבית עם 10 נפשות". על קצבאות הילדים: "הנמוכות ביותר במערב"

25/11/2008

יו"ר ש"ס, שר התמ"ת אלי ישי, השתתף בכנס 'ישראל שדרות לחברה', שנפתח היום (שלישי) במכללת ספיר. במושב שדן בפערים חברתיים בישראל, התייחס ישי לפער בינו לבין שר הרווחה, בוז'י הרצוג: "הבעיה של הפערים החברתיים, היא שאנחנו לא מכירים אחד את השני. הנה למשל, ידידי שר הרווחה, בוז'י הרצוג, נולד עם כפית של זהב בפה". ישי הוסיף ואמר "אני לא נולדתי ככה. גרנו עשר נפשות בחדר אחד. אבי יצא כל יום לעבודה כפועל פשוט. בסולל בונה וכפועל בניין. היום, כשאני משתמש באסטרטגיה שלי, מיד תוקפים אותי. מיד אני זוכה לביקורת".

ישי הציג אחד הנתונים הקשים ביותר לדבריו, המובילים לבעיית הפערים החברתיים: "ישראל נמצאת היום במקום האחרון במדינות המערב המפותחות, ה-OECD' בכל מה שקשור לקצבאות ילדים".

לאחר שנשמעו צעקות מהקהל, ישי התייחס לצורך להדק את החגורה ואמר שהוא מוכן מיד לעבור לרכב דו גלגלי: "אני מוכן לנסוע עם אופנים. אין לי בעיה". ישי הוסיף שקצבאות הילדים בישראל הן הנמוכות ביותר: "אי אפשר לבוא ולומר שצריך לפתוח תוכנית חסכון, לילד שאין לו מה לאכול בבית. שלהורים שלו אין אפשרות לרכוש את הביגוד המינימלי, את הציוד הפשוט ביותר לבית הספר ולהגיד לו שבגיל 21 הוא יקבל מחשב, או תוכנית חסכון, זה ספין יפה מאוד". ישי התייחס להצעתו של השר הרצוג, לפיה יש להקים קרן חיסכון לבנים במשפחות מעוטות יכולת, כדי להקל עליהם בתום שירותם הצבאי: "זאת לא תשובה לקצבאות הילדים הקטנות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully