מיוחד: בחירות לנשיאות ארה"ב

דודתו של אובמה שוהה באופן בלתי חוקי בארה"ב

נגד "דודה זיתוני" כפי שמכנה אותה אובמה עומד צו גירוש. רשויות ההגירה: כל גירוש בימים הקרובים מחייב אישור של בכירים בממשל

מערכת וואלה! חדשות

דודתו של ברק אובמה, מהגרת מקנייה, שחיה בשיכון ציבורי בבוסטון, שוהה באופן בלתי חוקי בארצות הברית, זאת לאחר ששופט הגירה דחה את בקשתה למקלט מדיני לפני ארבע שנים, כך נודע לסוכנות הידיעות AP.

זייתוני אוניאנגו, בת 56, המכונה בספר הזכרונות של ברק אובמה כ"דודה זייתוני", חוייבה לעזוב את ארצות הברית על ידי שלטונות ההגירה. המידע הגיע משני מקורות, שהתעקשו לשמור על אנונימיות, אחד מהם הוא קצין פדרלי, וככל הנראה המידע שהם מסרו ידוע גם לבכירים בממשל האמריקאי, אולם עדיין לא ידוע האם מישהו בממשל בוש או במסע הקמפיין של מקיין אחראי על שחרור המידע לסוכנות הידיעות.

סירובה של דודה זייתוני לעזוב את המדינה, הינה עבירה על חוק ההגירה האמריקאי. הערכות הן שכ-10 מיליון בני אדם נמצאים בארצות הברית ללא אשרת שהייה. עדיין לא ברור מדוע הבקשה של אוניאנגו נדחתה על ב-2004. בניגוד לאביו של אובמה או סבתו, שעלו פעמים רבות במהלך הקמפיין שניהל אובמה, דודתו לא הייתה חלק מהדיון על חייו האישיים.

המקרה של דודתו של אובמה, הוביל להוראה חריגה של שלטונות ההגירה כי כל גירוש בשבועות הקרובים מחייב אישור של בכירים ברשויות ההגירה. ההוראה החריגה הזו מצביעה על כך כי ממשל בוש מודע לסוגייה של גירושה של אוניאנגו בסמוך לבחירות בארצות הברית, וההשפעה של מהלך שכזה על תוצאותיהן. דיין לא ידוע כיצד הצליחה אוניאנגו לקבל אישור לגור בשיכון ציבורי בבוסטון, כעומד נגדה צו גירוש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully